Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Draudzīgais aicinājums“ Melburnā

Pasniedza Olgai Siliņai Atzinības rakstu

Laikraksts Latvietis Nr. 536, 2019. g. 22. febr.
Daila Piksone -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: Vita Saltupa, Olga Siliņa, Iveta Laine. FOTO Daila Piksone.

Priekšā, no kreisās: Jānis Kārkliņš, MLB priekšsēde Iveta Laine, Līga Dārziņa, Nikolas Leja-Valette, Jāna Rone, Maija Dārziņa, Karmena Drēziņa un Andrejs Cīrulis. Otrajā rindā: Timotijs Leja-Valette, Roberts Meiberlijs (Maberly), Oskars Eimanis. FOTO Daila Piksone.

MLB

Melburnas Latviešu biedrības (MLB) rīkotais Draudzīgā aicinājuma sarīkojums notika sestdien, 9. februārī, Melburnas Latviešu nama mazajā zālē. Šogad sarīkojums bija īpaši interesants un labi apmeklēts. Mazā zāle bija skatītāju pilna. Patīkami bija skatītāju vidū redzēt daudz jauniešus.

Sarīkojumu ievadīja MLB priekšsēde Iveta Laine, pastāstot par Kārli Ulmani un viņa aicinājumu ziedot grāmatas un citus mācību līdzekļus savai pirmajai skolai.

MLB ir jauka tradīcija katru sarīkojumu iesākt un nobeigt ar kādu dziesmu, atbilstošu sarīkojuma tematam. Šoreiz Draudzīgo aicinājumu kopīgi ievadījām ar tautas dziesmu Teici, teici valodiņa. Skanēja vienreizēji.

Parasti Draudzīgajā aicinājumā, sekojot tradīcijai, latviešu organizācijas Melburnā ziedo līdzekļus latviešu skolām un nometnēm. Tā arī šogad tika aicināti ziedotāji pasniegt ziedojumus. MLB savus ziedojumu latviešu mācību iestādēm un nometnēm sniedz gada beigās. To dara arī citas latviešu organizācijas Melburnā. Šī gada ziedotāji bija MLOA, Daugavas Vanagu Melburnas nodaļa un SKKM. Personīgus ziedojumus skolām pasniedza Indulis Piksons un Anita Andersone.

Iveta ziņoja, ka mūsu MLB bibliotēkas vadītāja Olga Siliņa gada sākumā ir atlūgusies no MLB bibliotēkas vadītājas amata. Sekoja pelnīta pateicība un apsveikums. MLB pasniedza Olgai Siliņai Atzinības rakstu par nesavtīgu un ilggadīgu darbu MLB bibliotēkā. Iveta, izsakot pateicību, atzina, ka Siliņas kundzes ziedotais laiks, vadot MLB bibliotēku, nav vārdos aprakstāms. Neskaitāmās stundas grāmatas pārskatot, iesienot, pierakstot un lasītājus saņemot, kā arī organizējot darbu bibliotēkas palīgiem ir tikai daži darbi, ko bibliotēkas vadītājai ir bijis gadu gaitā jāveic. Viņas smaids un palīdzīgā roka bibliotēkā pietrūks. Visa Melburnas latviešu sabiedrība ir pateicīga par viņas darbu. Tika pasniegtas garas, sarkanas rozes un pateicības kartīte no bibliotēkas darbiniekiem.

Tad visiem bija iespēja noklausīties stāstījumu par Melburnas Latviešu vidusskolas skolēnu ceļojumu uz Latviju Sveika, Latvija! Skolēni stāstīja, ka redzējuši interesantas vietas Latvijā, kā piemēram Jāņa Raiņa muzeju, Tērveti, Gaiziņkalnu, Liepāju, arī citas vietas; satikuši latviešu jauniešus un nobeiguši ceļojumu, apmeklējot Latvijas Valsta prezidentu Raimondu Vējoni. No stāstītā varējām secināt, ka šāds brauciens atstāj ļoti svarīgu un vispusīgu iespaidu uz jauniešiem. Viņu atmiņās paliks redzētās vietas, dabasskati, satiktie cilvēki, ēdieni, kopējā atmosfēra un iegūtās un nostiprinātās latviskās draudzības.

Sarīkojuma otrajā daļā ar muzikālu priekšnesumu mūs iepriecināja divi jauki brāļi – Timotijs un Nikolas Leja-Valette. Timotijs spēlēja vijoli un Nikolas klavieres. Viņi visus iepriecināja ne tikai ar virtuozo spēli, bet ar iedvesmu, ar kādu atskaņoja skaņdarbus.

Sarīkojuma noslēgumā MLB priekšsēde pateicās visiem klātesošajiem par sarīkojuma apmeklēšanu, Melburnas Latviešu vidusskolas skolēniem un skolotājai Līgai Dārziņai par stāstījumu, Nikolas un Timatijam par priekšnesumu, Jānim Kārkliņam par skaņu režisūru un vēlreiz izteica pateicību MLB bibliotēkas ilggadīgai vadītajai Olgai Siliņai par darbu. Tad kopīgi nodziedājām tautas dziesmu Dar man tēvis pastaliņas.

Bija liels prieks, par tik jauku sarīkojumu!

Melburnas Latviešu biedrībai šogad aprit 70 darbības gadi. Esam pateicīgi, ka vēl cītīgi darbojamies mūsu sabiedrības labā. Jubilejas sarīkojums notiks gada vidū un par to ziņosim drīzumā. MLB pilnsapulce notiks 23. martā plkst. 12.00 Latviešu namā.

Daila Piksone
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com