Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča uzruna

Kopkoru koncertā XVI Latviešu Dziesmu un Deju svētkos Kanādā

Laikraksts Latvietis Nr. 807, 2024. g. 10. jūlijā
Edgars Rinkēvičs -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LV_prezidents_logo

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs kopkoru koncertā XVI Latviešu Dziesmu un Deju svētkos Kanādā. FOTO Dāvis Doršs, Valsts prezidenta kanceleja.

Mīļie Dziesmu un Deju svētku dalībnieki!

Rīkotāji un skatītāji!

Man ir bijusi tā privilēģija būt šeit, Toronto, pirms pieciem gadiem un uzrunāt XV Dziesmu un Deju svētku dalībniekus un skatītājus. Piecus gadus vēlāk man ir prieks jūs redzēt tik kuplā skaitā! Man ir prieks redzēt dziedātājus un dejotājus gan no Kanādas, gan no Latvijas, gan no visas plašās pasaules. Man ir tiešām liels saviļņojums arī redzēt tik daudz skatītāju.

Ja mēs atskatāmies mūsu tautas vēsturē un ja mēs skatāmies uz dziesmu, tad mēs ļoti labi zinām, ka dziesma mums ir palīdzējusi izcīnīt mūsu neatkarību. Dziesma ir palīdzējusi, lai padomju okupācijas gados Latvijā, gan visā plašajā pasaulē trimdas laikā saglabātu latviskumu un to attīstītu. Un dziesma arī šodien, tāpat kā deja, palīdz mums noturēties pret dažādām dzīves grūtībām, dod spēku un enerģiju.

Man ir tiešām prieks būt šeit, Kanādā, jo Kanāda savulaik ir devusi patvērumu daudziem tūkstošiem latviešu, kuri devās trimdas gaitās. Kanāda ir mūsu ciešākais un labākais sabiedrotais – tās karavīri šobrīd Latvijā palīdz sargāt gan mūsu valsts, gan Baltijas valstu, gan visas Eiropas drošību un neatkarību. Par to mēs sakām paldies mūsu Kanādas draugiem un sabiedrotajiem.

Pavisam drīz, nākamajā nedēļā, NATO samitā Vašingtonā mēs atkal runāsim par to, ko darīt tālāk, ko darīt vairāk un ko darīt labāk, lai pretotos Krievijas agresijai Ukrainā, lai to apturētu un lai Eiropa un Latvija nekad nepiedzīvotu tādus laikus, kādus tās piedzīvoja pirms vairāk nekā 80 gadiem.

Bet šodien ir tā diena, tāpat kā rīt un tāpat kā jūs to esat darījuši jau vairākas dienas, kad mums visiem kopā ir jāvelta visas mūsu labās domas un enerģija mūsu tautas un mūsu valsts uzplaukumam!

Mīļie draugi!

Lai šodienas koncerts un rītdienas deju koncerts mums visiem dod lielu spēku un pārliecību par nākotni gan lielos, gan mazos darbos!

Dievs, svētī Latviju!

Valsts prezidents Edgars RinkēvičsAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com