Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Valsts prezidents atvadās

Pasākums „Likteņdārzā“ pulcē vairākus tūkstošus

Laikraksts Latvietis Nr. 154, 2011. g. 6. jūlijā
-


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Valdis un Lilita Zatleri. FOTO Toms Kalniņš, Latvijas Valsts prezidenta kanceleja.

„Likteņdārzā“. FOTO Toms Kalniņš, Latvijas Valsts prezidenta kanceleja.

Prezidents Valdis Zatlers „Likteņdārzā“. FOTO Toms Kalniņš, Latvijas Valsts prezidenta kanceleja.

Vilis Vītols un Valsts prezidents Valdis Zatlers „Likteņdārzā“. FOTO Toms Kalniņš, Latvijas Valsts prezidenta kanceleja.

Svētdienas, 3. jūlija vakarā vairāki tūkstoši cilvēku pēc Valsts prezidenta Valda Zatlera aicinājuma pulcējās Kokneses novada Likteņdārzā, kura patrons ir pats prezidents, uz pasākumu Tas vārds, kam spēks. Par vajadzību pēc valstiskām pārmaiņām runāja gan pats V. Zatlers, gan vairāki Latvijas inteliģences pārstāvji.

Atklājot sarīkojuma, tā režisors Uģis Brikmanis citēja dzejnieku Gunāru Saliņu: „Mēs nākam atjaunot ticību, ka neesam vēl miruši.“ Viņš arī uzsvēra, ka no šīs dienas vēsturē paliks fakts, ka atjaunotās Latvijas trešais prezidents Zatlers pulcinājis tautu, lai to uzrunātu. Starp klātesošiem bija arī vairāki politiķi: Vienotības pārstāvji Veiko Spolītis, Janīna Kursīte un Ingmārs Čaklais, arī Jānis Dinevičs no LSDSP, bija arī Elīna Egle, kura nākamnedēļ paziņos par savu iespējamo dalību Valda Zatlera partijā, bet pagaidām viņa nesniedza par to komentārus.

V. Zatlers sapulcējušos uzrunāja divas reizes; iesākumā viņš pateicās visiem, kas, spītējot laika apstākļiem (bija apmācies, vējains un lietains, bet uz vakarpusi noskaidrojās, un vakars bija mierīgs), ieradušies Likteņdārzā, uzsverot, ka šī vieta, kas sākusies no viena cilvēka Viļa Vītola sapņa, pamazām, liekot kopā katra cilvēka ieguldījumu, tiek veidota: „Un tā, soli pa solim liekot kopā mūsu domas pie domas, vārdus pie vārda un arī darbus pie darba, mēs veidojam savu likteni.“ Otrreiz runājot, prezidents pateicās koncerta dalībniekiem: „Vislielākais ieguvums, ko es ieguvu šovakar, ir cerība – caur jums ir sācies ceļš uz godīgu Latviju.“

Klātesošos Likteņdārzā uzrunāja Latvijas Tautas frontes pirmais priekšsēdētājs Dainis Īvāns, norādot, ka pietiks valdīt melnajiem kraukļiem, bet ir jānāk Antiņam: Pietiks melnajiem kraukļiem valdīt un saukties par gudrajiem brāļiem [...] Ir jānāk Antiņam. Antiņam jānāk ar savu dziesmu, ar savu pārliecību. Dzejniece Liāna Langa uzrunā sacīja, ka vairs nepietiks vien ar dziedāšanu un dejošanu, bet tuvākajā nākotnē vislielākā nozīme būs tam, vai sabiedrība spēs apzināties katra individuālā lēmuma atbildību, aicinot līdz ar pašcieņu atgūt arī nozagto valsti un demokrātiju. Kinorežisors Jānis Streičs nodēvēja šo dienu par svētku dienu, bet Valda Zatlera soli – rosināt Saeimas atlaišanu – par varonīgu: Jūs parādījāt sevi kā vīru ar mugurkaulu [...] Jūsu pēdējais izšķirīgais solis ir aicinājums mums domāt. J. Streičs uzsvēra, ka vispirms jāsaprot, kas mēs, latvieši, paši esam. Dzejniece un dramaturģe Māra Zālīte nolasīja visiem Latvijas oligarhiem, pašpasludinātiem ķēniņiem, lieliem un maziem, veltītu dzejoli – Balādi par kareivi.

Pasākumu varēja skatīties arī Latvijas TV tiešraidē, un tas beidzās ap vieniem naktī. ■Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com