Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latvija ir grūta

Ingmārs Čaklais par stāvokli Latvijā

Laikraksts Latvietis Nr. 152, 2011. g. 22. jūnijā
Ingmārs Čaklais -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Kad laikraksta Latvietis redaktors mani palūdza izteikt savu viedokli par stāvokli Latvijā, nodomāju – jā, Latvija tiešām ir stāvoklī. Lai arī tā ir vārdu spēle, tomēr savā ziņā varam vilkt arī paralēles – Latvija ir grūta, tā cīnās ar spēka trūkumu, tai pat laikā vērojama arī pieaugoša enerģija, cerības, pozitīva domāšana. Vienlaikus arī visas problēmas, kas izriet no šādas situācijas.

Vienīgais, par ko Latvijas cilvēkiem šodien nākas domāt, ir, kur rast spēku, lai varētu iztikt, lai varētu izdzīvot šai laikā, lai pārvarētu grūtības un vēlāk atgriezties pie normālas attīstības. Dzīvot valstī, kur tiek konsolidēts budžets, un šis process vistiešākā veidā skar katru ģimeni, ir ārkārtīgi grūti. Tomēr mums jāapzinās, ka zināmā mērā tā ir samaksa par to, ko esam ļāvuši nodarīt, vai vēl trakāk, paši darījuši ļaunu mūsu valstij, mūsu cilvēkiem un sev pašiem. Es aicinu ikvienu padomāt, kā ietekmēt situāciju, lai nepieļautu problēmu atgriešanos un rīt būtu labāk.

Viens no veidiem, kā ietekmēt norises, ir nākamās Saeimas vēlēšanas. Es aicinu vēlētājus nevis skatīties – kas patīk vai kas nepatīk, bet nopietni vērtēt. Izvērtēt, ko katrs ir solījis un ko no solītā izpildījis. Ja deputāti ar piecu minūšu starplaiku bez papildus informācijas iegūšanas par vienu un to pašu jautājumu var nobalsot pilnīgi pretēji, tad tas liecina par viņu atbildības līmeni. Šādiem cilvēkiem nevajadzētu tikt ievēlētiem.

Ikvienam no mums un arī visiem kopā būtu jāsaprot divas galvenās lietas: pirmkārt – ir jāiet uz vēlēšanām. Jāiet, lai paustu savu viedokli un lai iegūtu pārstāvību. Tad uzvarēs spēcīgākais, un nevienam nebūs iemesla gausties, ka viņa viedoklis nav pārstāvēts. Otrkārt, no deputātiem ir jāprasa pieņemto lēmumu pamatojums, līdzīgi kā to dara sabiedriskās organizācijas. Tas apliecinās, ka esam ievēlējuši gudrus cilvēkus, bet, ja būsim ievēlējuši muļķus, tad uzreiz to manīsim.

Šobrīd ir lielas jukas un milzīgas bailes, jo visi saprot, ka tā, kā bija, tā gluži vairs nebūs. Prezidents Valdis Zatlers ar ierosinājumu atlaist Saeimu ir panācis, ka mainīsies pats process. Vai tam būs pozitīvs, vai negatīvs rezultāts – to rādīs laiks. Gribu aicināt cilvēkus sadzirdēt ne tikai to, ka Valdis Zalers aicināja atlaist Saeimu, bet arī atlaišanas iemeslu – tā tika atlaista, jo nauda bija ieguvusi pārāk lielu ietekmi uz varu, bet tā tam nevajadzētu būt. Un paziņojot par Saeimas atlaišanu, Prezidents deva iespēju tautai rīkoties, lai tā nekad vairs nebūtu. Sabiedrībai ir jāsadzird. Tas ir pats galvenais. Jo, ja ikviens sadzirdēs, spēs pats sev pateikt, kas ir svarīgi, tikai tad būs uzvara. Un es nerunāju par personālijām, bet gan par pamatvērtībām.

Ingmārs Čaklais
Rīgas Latviešu biedrības priekšsēdētājsAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com