Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


2014. g. 16. marta diena!

DV priekšnieks par piemiņas pasākumiem

Laikraksts Latvietis Nr. 301, 2014. g. 20. martā
Andrejs Mežmalis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Vecrīga pirms dievkalpojuma. FOTO Andrejs Mežmalis.

Māc. Guntis Kalme Doma baznīcā. FOTO Andrejs Mežmalis.

Pie Brīvības pieminekļa – Daugavas Vanagu karogs. FOTO Andrejs Mežmalis.

Lestenes baznīca. FOTO Andrejs Mežmalis.

Lestenē. No kreisās: Jānis Atis Krūmiņš un Guntis Brecans. FOTO Andrejs Mežmalis.

Lestenes Brāļu kapos. FOTO Andrejs Mežmalis.

16. marta rīts iesākās ar labu kārtu sniega Rīgā un citur. Jau mazliet pēc deviņiem rītā Brīvības pieminekli ielenca policistu kordons. Cilvēki steidzās uz Doma baznīcas dievkalpojumu, kas bija paredzēts plkst. 10.00. Krievu-kreiso demonstrantiem bija dots laiks no plkst. 11.00 līdz 11.30, kad viņi varēja taisīt trokšņus. Iekšlietu ministrija bija noformējusi, ka demonstrantus un provokatorus nepielaidīs pie Brīvības pieminekļa, un viņiem bija ierādīta vieta Bastejkalna pakājē, kas bija norobežota ar žogu. Tā iesākās 16. marta rīts!

Pie Doma baznīcas bija avīžnieki, arī no Vācijas; es iesāku sarunu ar vienu vāciešu grupu un paskaidroju viņiem, ka šeit tiek izplatīta liela krievu-kreiso dezinformācija un lai uz tā neuzķeras. Es viņiem pateicu, ka šeit starp dievlūdzējiem un starp Brīvības pieminekļa gājējiem nav neviena fašista, un ka šādu propagandu izplata krievi un Maskava, kā viņi to līdzīgi izplata par ukraiņiem Ukrainā; mēs pieminam tikai savas tautas kritušos jauniešus, kuri bija nelegāli mobilizēti no Vācijas, kā arī no Padomju Savienības (Krievijas) puses –latviešu tauta piemin viņu bojāeju, jo Latvija bija pasludinājusi striktu neitralitāti, kad Vācija un Padomju Savienība, kā sabiedrotās, kopēji okupēja Poliju, kas izraisīja Otro pasaules karu!

Tomēr, ir arī tādi iedzīvotāji šeit Latvijā un valdībā, kuri pauž neizpratni par šo dienu. Latvijai un latviešiem nav nevienam jāatvainojas, jālūdz piedošana, jākaunas vai jābaidās iet 16. martā pie Brīvības pieminekļa, lai noliktu ziedus par piemiņu mūsu tautas upuriem un varoņiem, kuri aizgāja bojā kara laukos divu diktatoru sazvērestības dēļ – Hitlera (nacistiskā Vācija) un Staļina (totalitārā Padomju Savienība). Latvija un latvieši nevēlējās ne vienu, nedz otru! Tā laika sabiedrotās, Vācija un Padomju Savienība (Molotova-Ribentropa pakta un citu slepenu līgumu ietvaros), nelegāli mobilizēja mūsu jauniešus, no kuriem 80 000+ krita... tos mēs pieminam!

Doma baznīca bija pārpildīta un šogad bija lielāks skaits dievlūdzēju nekā citus gadus; mācītājs Guntis Kalme noturēja labu sprediķi.

Gājienā no Doma baznīcas piedalījās vairāki tūkstoši dievlūdzēju, to starpā arī igauņi un lietuvieši. Gājiens bija labi organizēts un nenotika nekādas sadursmes vai nelabvēlīgi gadījumi. Pēc ziedu nolikšanas pie Brīvības pieminekļa daļa cilvēku devās ceļā uz Lestenes Brāļu kapiem.

Lestenē arī bija pulcējušies labs skaits dalībnieku; sniega noklātās ceļa malās bija novietoti auto gandrīz kilometru garumā. Lestenes Brāļu kapos uzrunas deva politiķi, Tukuma novada vadība, Nacionālo latviešu karavīru biedrība (Edgars Skreija), Daugavas vanagu pārstāvji (Juris Vectirāns un Andrejs Mežmalis), Latviešu virsnieku apvienība un citi. Interesantu uzrunu deva arī bijušais leģionārs Oskars Baltputns, stāstot par leģionāriem, kas piesaistīja lielu uzmanību. Pie Māte Latvija tēla Latvijas karogu turēja Jānis Krūmiņš un Daugavas Vanagu karogu Guntis Brencāns (DV Latvijā Jauniešu nozares vadītājs); liels paldies viņiem par ieguldīto darbu un laiku. Liels paldies Reimondam Dreikam (Raymond Drake no ASV), kas bija finansējis autobusus no dažādām Latvijas malām, lai cilvēki varētu nokļūt un piedalīties Lestenes Brāļu kapu pasākumā. Dalībnieki nolika ziedus par godu un cieņu kritušajiem latviešu karavīriem – leģionāriem. Kaut arī laiks bija auksts un arī sniega brāzmas brīžiem, šī gada pasākums bija labāks un ar lielāku dalībnieku skaitu, nekā citus gadus.

Neļausim svešām varām diktēt, rakstīt mūsu vēsturi un ierobežot mūsu cilvēktiesības (Latvijas Satversmes 8. nodaļu). Patiesība ir un paliek mūsu tautas un Latvijas vēstures pusē!

Daugavas Vanagi, sasauksimies!


Andrejs Mežmalis
DV priekšnieks
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com