Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Sveika, Gauja, plūsti knaši...“

Jancis prāto par ūdeņiem...

Laikraksts Latvietis Nr. 594, 2020. g. 28. apr.
Jancis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Varbūt tomēr būs drošāk un pareizāk, ja mēs ļausim Gaujai plūst, kur viņa grib plūst un kā viņa grib plūst, un nemaisīsimies viņai pa kājām. Arī mūsu sveicieni viņai maz ko nozīmē. Viņai taču ir svarīgākas lietas, par ko domāt un rūpēties. Viņai ir jātek un jātek, un jātek un jātek, un jātek.. dienu pēc dienas un gadu pēc gada! Brr...

Un kas mēs par tādiem virskungiem esam, ka varam pasūtīt Gauju, lai tā plūst lēni vai knaši? Tā varbūt nemaz nezin, ko nozīmē vārdiņš knaši. Šajos laikos liela steigšanās nav iecienīta. Tā gan sāka jau tecēt sen sen atpakaļ, un tad knaša tecēšana droši vien bija modē. Vienādi vai otrādi, Gauja plūdīs kā viņai jāplūst, un mēs stāvēsim malā un turēsim mutes.

Tas nu būtu nokārtots, un varam ķerties pie svarīgākām lietām. Ne jau ka Gaujas tecēšana būtu mazsvarīga – nē, nē, – tā es to nebiju domājis... Gauja mums ir ļoti svarīga. Ja nebūtu Gaujas, kā tad mēs varētu dziedāt Tik pie Gaujas, tik pie Gaujas..., un tad vēl par līgaviņas gūšanu uz klinšu kraujas un šo un to vēl...

Vai, vai... tīri slābani palika, kad par tādam lietam sāku domāt. Varbūt tomēr būtu prātīgāk pameklēt kādu strautiņu vai vienkārši kādu ūdens paņčku, ja ūdens tiešām nepieciešams pie mūsu pārrunām. No otras puses skatoties, tie ļautiņi, kas pie Gaujas dzīvojuši, vai kam Gauja vienkārši ir tuva un mīļa, var apvainoties, vai pat noskaisties par mūsu muldēšanu. Lūdzu piedošanu!

Es taču varu ņemt un zirgoties par kādu citu upi vai strautu. Nē... nevarēšu viss... Pie kuras katras upes tak kāds būs dzīvojis un kura katra ūdens peļķe būs kādam vai kādai mīļa. Kaut vai tikai atmiņu dēļ... (pie šī dīķīša viņš mani pirmo reiz...). Man šķiet, ka vispareizāk būs par ūdeņiem vispār šodien nerunāt. Ārā ir ļoti slapjš, jo līst lietus. Daudziem cilvēkiem tas nepatīk. Tāpēc par slapjumu šodien nerunāsim. Vispār par ūdeņiem – nē. Un upes taču ir ūdeņi; vai ne?

Nu redz, kā lietas noskaidrojas. Kad noskaidrosies debesis un beigs līt, tad varēsim atkal runāt tālāk.

Jancis
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com