Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Kas notiek „Dzintaros“?

Skats uz nākotni ir labs

Laikraksts Latvietis Nr. 594, 2020. g. 28. apr.
Zinta Ozoliņa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Dzintari

„Dzintari“. FOTO Zinta Ozoliņa.

Arī Latviskās izglītības veicināšanas kooperatīvās sabiedrības (LIVKS) īpašums Dzintari, Adelaides dienvidos ir Covida-19 iespaidā. Marta valdes sēdē, kurā valdes locekļi piedalījās attālināti, visi vienojās par to, kā vislabāk pakļauties valdības ieteikumiem un noteikumiem, lai nodrošinātu īrnieku veselību un labklājību. Pirmā vietā, tāpat kā citās iestādēs, biežāka, intensīvāka un uzmanīgāka tīrīšana, un otrā vietā – stingri noteikumi par to, kas būtu Dzintaru lietotāju atbildības. Bet, kā jau esam pieredzējuši, viss, kas ar vīrusu saistīts, var acumirklī mainīties, un tā, tikpat kā uz valdes sēdes pēdām, Dienvidaustrālijas valdība ieveda likumus, kas stingri ierobežoja iespējas ceļot un cilvēku sabiedrisko darbību. Pēc neilga laika arī pieteikušies īrnieki sāka atteikt savus pasākumus.

Rīkojoties vispārējās sabiedrības labad, Dzintaru valde nolēma īpašumu uz trim mēnešiem slēgt, dodot īrniekiem izdevību savus pasākumus atcelt vai noturēt citā laikā. Dabīgi, tas nozīmē, ka Dzintariem arī būs jāpārdzīvo ienākumu trūkums, bet varēja būt daudz, daudz sliktāk. Proti, pēdējo divu gadu valdes rīcība ir bijusi auglīga: pasākumu un lietotāju skaits palielinājies un ienākumi cēlušies, un tā, par spīti visiem veiktiem labojumiem un uzlabojumiem, Dzintari ir finansiāli stabili.

Ir radušās arī neparedzētas pozitīvas sekas, jo spiestā pārtraukuma laikā ir iespēja veikt remonta darbus vienā no guļamtelpām, kur mitruma dēļ sienās radušās plaisas, kas vedušas pie citiem istabu seguma bojājumiem. Tie tagad tiek laboti. Pēc tam iecerēts griestos ielikt izolāciju un varbūt panākt solīto gaisa kondicioniera ielikšanu guļamtelpās.

Otra neparedzēta seka ir valdei dotais laiks ievilkt elpu un apsvērt procesus – vai viss tiek darīts visefektīvākā un produktīvā veidā. Valde darbojās brīvprātīgi, bez jebkāda atalgojuma, līdztekus viņu algotajām, profesionālām atbildībām. Šķietami to pūles veikt LIVKS jeb Dzintaru mērķus ir bijušas tik sekmīgas, ka ir stingri palielinājusies darbu slodze un tam veltītais laiks. Nenoliedzami, valdes locekļi ir veikuši daudz un ir pelnījuši milzīgu pateicību, bet ir jāmeklē iespējas kā ērtāk un ātrāk panākt vajadzīgo. Paredzētas mazākas darba grupas, kas sīkāk izpētīs kā labāk visu veikt. Valdei ir arī plānoti vairāki sapņu projekti: mazgātavu remonti, vēl klašu telpas, gaisa dzesināšana telpās, kur vēl nav, vieta ugunskuriem, lauku virtuve un tamlīdzīgi. Bez šaubām, ne viss varēs īstenoties tā kā bija iecerēts, un to stingri iespaidos Austrālijas valdības rīcība sakarā ar Covid-19.

Skats uz nākotni ir labs, vairums īrnieku jau ir pieteikuši citus datumus, un šobrīd turpinām ar darbiem, kas padarīs Dzintarus pievilcīgākus un ērtākus. Kā vienmēr, pastāv lūgums visiem LIVKS paju īpašniekiem nodrošināt, ka viņu adreses ir aktuālas vai arī pajas noziedot Dzintariem, tā atvieglinot valdes administratīvas atbildības un saistītos izdevumus.

Informāciju var saņemt: info@dzintari.com.au.

Zinta Ozoliņa,
LIVKS priekšsēde
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com