Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

„Sanāksim kopā un priecāsimies!“

Laikraksts Latvietis Nr. 586, 2020. g. 10. martā
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sveicināti, lasītāji!

Sestdien Rīgas centrā satiksmei tika slēgta daļa no Ģertrūdes ielas. Tās ir jaunākais no ceļu slēgšanas izmēģinājumiem – pēdējās nedēļās uz dienu ir tikušas slēgtas arī citas ielas. Mērķis, acīmredzot, ir, lai cilvēki atnāktu dienas garumā lielākā skaitā un baudītu iespēju brīvi pastaigāties pa braucamo daļu. (Jāpiebilst gan, ka Ģertrūdes ielas bruģis nav vispatīkamākā virsma, pa ko staigāt). Tirgoņi cer uz lielāku peļņu.

Sauklis varētu būt: „Sanāksim kopā un priecāsimies!“ Tieši šāds sauklis nāk prātā, jo kopš 1955. gada tieši šajā pašā laikā (šogad no 6. līdz 9. martam) Melburnā notiek gadskārtējais Mumba (Moomba) festivāls. Brīvi koncerti, atrakcijas, gājiens un uguņošana. Tiek arī iecelti Mumba karalis un karaliene. Un kā tad bez latviešiem? Latviete Aurora Lauriņa bija 1975. gada Mumba karaliene.

Festivāla nosaukums bija izvēlēts tāds, jo ticēja, ka vietējo iedzimto valodā tas nozīmē „Sanāksim kopā un priecāsimies!“ Tikai vēlāk izrādījās, ka vārda „Mumba“ īstā nozīme ir rupjš izteiciens. Tas izskaidrojams ar to, ka nosaukuma piedāvātājs, iedzimtais Bils Onuss (Bill Onus), ir gribējis atspēlēties pilsētas vadībai par to, ka tā sarīkojusi festivālu tieši tajā laikā, kad iepriekšējos gados notika strādnieku gājiens, atzīmējot Strādnieku dienu (Labour Day) un Astoņu stundu dienu (Eight Hour Day – astoņas darba stundas, 8 izpriecas stundas un 8 atpūtas stundas.

Tas noved pie jautājuma – kas ir sasniegts ar ielas slēgšanu uz vienu dienu? Noteikti zināms apjukums, jo autovadītāji varēt nezināt, kura iela ir slēgta kurā dienā. Nākamajā paralēlā ielā – Lāčplēša ielā – bija ievērojams liels sastrēgums.

Ja ielu slēdz satiksmei, tad tas varētu būt kāda festivāla dēļ. Ģertrūdes ielas „festivāls“ likās ļoti trūcīgs. Citādi var pastāvīgi slēgt ielu satiksmei un veidot gājēju zonu. Tāda ir prakse citās pilsētas, un tas noņem pārsteiguma momentu.

Ir iespējama arī tāda dīvaina prakse kā Melburnā – pastāvīgi slēdz satiksmei ielu pašā pilsētas centrā, BET – atļaut tramvajus, takšus, autobusus, divriteņus. Rezultātā notiek avārijas ar cilvēku upuriem.

Vai Rīgas pilsēta slēpj īstos iemeslus ielu slēgšanai? Vai tā cenšas novērst uzmanību no kā cita? Šaubos.

Bet nākamreiz būtu vēlams kaut kādā veidā tomēr kāpināt iedzīvotāju interesi par pasākumu. Lai patiešām varētu „Sanākt kopā un priecāties!“

GN
2020. g. 10. martāAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com