Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


PBLA VARAM

Ministrs Juris Pūce pārrunā diasporas aktualitātes ar PBLA vadību

Laikraksts Latvietis Nr. 584, 2020. g. 25. febr.
LR Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
PBLA

PBLA

No kreisās: Raits Eglītis, Mārtiņš Andersons, VARAM ministrs Juris Pūce, Kristīne Saulīte, Jānis Andersons. FOTO LR Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) 2020. gada 19. februārī tikās ar Pasaules brīvo latviešu apvienības vadību (PBLA), lai pārrunātu aktualitātes diasporā un Latvijā.

Tikšanās laikā PBLA pārstāvji informēja par apvienības aktualitātēm ārpus Latvijas un diasporas pašorganizēšanās nozīmi. Tika pārrunāta arī pašvaldību reformas norise un izmaiņas vēlēšanu procesā Latvijā, kā arī vēlētāju reģistrācijas kārtība ārzemēs. PBLA pārstāvji norādīja, ka rūpīgi sekojuši līdzi reformas gaitai, un uzsvēra, ka pilnībā pauž atbalstu reformai, jo saskata tās nepieciešamību.

Runājot par remigrācijas jautājumiem, ministrs iepazīstināja ar remigrācijas projekta norisi reģionos un sasniegtajiem rezultātiem 2019. gadā, kā arī uzklausīja PBLA vērtējumu. Jāmin, ka ministrija izstrādājusi MK noteikumu projektu, kas remigrantiem atvieglos pieteikšanos finansiāla atbalsta saņemšanai saimnieciskās darbības uzsākšanai. Šādas izmaiņas ministrijas ieskatā veicinās tautiešu atgriešanos un sniegs praktisku atbalstu, uzsākot dzīvi Latvijā. Abas puses atzinīgi novērtēja ierosinājumu tautiešus informēt par iespējām atgriezties Latvijā, remigrācijas koordinatoriem piedaloties PBLA organizētajos pasākumos ārvalstīs.

Sarunā tika vērsta uzmanība arī uz portāla Latvija.lv attīstību, uzlabošanas un modernizēšanas plāniem. Ministrs iepazīstināja ar jau paveikto un iezīmēja turpmākās ieceres saistībā e-pakalpojumu pieejamības uzlabošanu iedzīvotājiem. VARAM vadībā tiek īstenota plaša valsts pārvaldes informācijas un komunikācijas tehnoloģiju modernizācijas programma, kas primāri vērsta uz iedzīvotāju vajadzībām atbilstošu pakalpojumu izveidi un sniegšanu digitālajā vidē. Lai veicinātu iedzīvotājus vēl vairāk izmantot digitālos pakalpojumus un mūsdienīgu un ērtu rīku saziņai ar valsts iestādēm, kopš 2019. gada ir ieviesta e-adrese, kas pieejama valsts pārvaldes pakalpojumu portālā Latvija.lv. Izmantojot elektronisko identifikāciju (eID), analogi kā ar personu apliecinošo dokumentu klātienē, iedzīvotāji var apliecināt savu identitāti digitālajā telpā un izmantot gan valsts, gan privātās jomas pakalpojumus.

Abas puses pārrunāja arī citus nozīmīgus jautājumus, kas saistīti par sadarbību Latvijas ekonomikas veicināšanai, PBLA lomu Latvijas tautsaimniecības izaugsmē, kā arī valsts atbalstu diasporai. PBLA pārstāvēja priekšsēde Kristīne Saulīte, vicepriekšsēdis, Amerikas Latviešu apvienības vicepriekšsēdis Mārtiņš Andersons, izpilddirektors Raits Eglītis un pārstāvniecības Latvijā vadītājs Jānis Andersons.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas
Sabiedrisko attiecību nodaļaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMILatviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com