Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


AL58.KD Sidnejā

Saknes Latvijā, atvases Austrālijā

Laikraksts Latvietis Nr. 576, 2020. g. 14. janv.
Ilona Brūvere -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
AL58KD_1

Jauniešu koris „Balsis“ Lībiešu svētkos Mazirbē 2019. g. 3. augustā. No kreisā diriģents Ints Teterovskis. No labās (fonā) Latvijas valsts prezidents Egils Levits. FOTO Ilona Brūvere.

KD ieskandināšanas koncerti Sidnejā, Melburnā un Adelaidē.

Kad Latvijas dziesmu svētku virsdiriģents Gints Ceplenieks viesojās Austrālijā pagājušā gada novembrī, bija iespēja sākt gatavoties Kopkora koncertam AL58.KD. Kultūras dienas, kā parasti, ritēs raiti uz priekšu no 26.12.2020 līdz 1.1.2021.

Ka Austrālijas latviešu koristiem patika šī iespēja, varēja saprast no tā, ka viens koris pieprasīja vēl mēģinājumus ar Gintu, pēc tam iestājās jauni koristi, un tie, kas dabūja pastrādāt ar Gintu, ar smaidu stāstīja par to, ko iemācījušies vai ko ieguvuši.

Un kas tad varētu būt labāks par iespēju mācīties kopā ar virsdiriģentu? Nu dabīgi, ne tikai mācīties kopīgi, bet tad arī dziedāt koncertā ar vienu no Latvijas izcilajiem koriem. Tāda iespēja būs koristiem Sidnejā, Melburnā un Adelaidē, kad jauniešu koris BALSIS viesosies Austrālijā kopā ar virsdiriģentu Intu Teterovski, lai palīdzētu ieskandināt KD. Kad pie tā pieliek vēl to, ka daudzi man gada nogalē Melburnā 36. Jaunatnes dienu laikā prasīja, vai tad tā ir taisnība, ka jauniešu koris BALSIS brauks uz Austrāliju, tad liekas, ka koristi un klausītāji ar prieku var sagaidīt februāra mēnesi.

Jauniešu koris BALSIS ir jau skanīgi dziedājis 32 gadus, piedalījies daudz koncertturnejās Eiropā, Amerikā, Austrālijā un Ķīnā. 2018. gada Dziesmu Svētkos koris ieņēma pirmo vietu Koru karos, jaukto koru nodaļā. Koris ir izdevis 18 kompaktdiskus.

Ieskandināšanas koncerti būs divdaļīgi. Pirmajā daļā BALSIS uzstāsies ar savu programmu veltītu Kultūras dienu ieskandināšanai. Otrajā daļā piebiedrosies vai nu Sidnejas, Melburnas vai Adelaides koristi.

Ja gribiet dziedāt KD un vēl neesat pieteikušies, tad tagad ir vēl viena burvīga iespēja sākt mācīties KD dziesmas. Lūdzu sazinieties ar Lilitu Daenke – Adelaidē, Sandru Birzi – Melburnā, Sandru Dragūnu – Sidnejā, ja vēlaties piebiedroties kādam korim, lai uzzinātu, kad būs mēģinājumi ar Intu Teterovski un ar kori BALSIS.

Koncerti būs:

2. februārī plkst. 14.00 – Sidnejā;

8. februārī plkst. 14.00 – Melburnā;

16. februārī – Adelaidē (laiku izziņos laikrakstā Latvietis).

Uz redzēšanos koncertos!

Ilona Brūvere,
AL58.KD Rīcības komitejas vārdāAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com