Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Argentīnas latvieši svin Valsts svētkus

Runas latviešu un spāņu valodās

Laikraksts Latvietis Nr. 124, 2010. g. 23. dec.
Dzintra Rācene -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Brigita Dumpe tautas tērpā, Liliana Brencīte un Annemarie Strelčūna. FOTO Dzintra Rācene.

Latviešu tautu meitas ar Latvijas karogu. Māsas Veiss (Weiss) un māsas Strelčūns. FOTO Dzintra Rācene.

Inženieris Andris Ozols, pulkv. Māris Dēliņš ar Argentīnas karogu, Silvija Dēliņa un Ilgvārs Ozols. FOTO Dzintra Rācene.

Koncerta daļā piedalās: Jānis Lēnspēlnieks, Jānis Strelčūns, un Viktors Vjugovs (Wjugov). FOTO Dzintra Rācene.

Pie svētku galda: I. Ozols, Argentīnas  pulkvedis Māris Dēliņš, Dr. Juan Martin Daujotas  (Lietuvas konsuls un pārstāvis),  Draudzes mācītājs  Davids  Kalvo  (David  Calvo),  Jānis  Strēlčūns ar akordeonu  un Dzintra  Rācene. FOTO Dzintra Rācene.

Pēc dievkalpojuma latviešu un spāņu valodā, bērni sagaidīja Ziemassvētku vecīti. FOTO Dzintra Rācene.

21. novembrī Buenosairesā (Buenos Airesas), Argentīnā latvieši pulcējās uz Latvijas Valsts neatkarības proklamēšanas jubilejas svētku svinībām.

Aktu atklāja Draudzes un Dienvidamerikas Latviešu apvienīvas (DLA) priekšnieks Ilgvars Ozols. Svētbrīdi vadīja mācītājs D. J. Kalvo (Calvo). Pēc karoga ienešanas sekoja Argentīnas valsts himna un svētku runa spāņu valodā, kuru sniedza Marta Pellegrīni-Bērziņa. Hardija Madzuļa runu latviešu valodā nolasīja Ilgvars Ozols. Runu spāņu valodā tulkoja Andris Ozols.

Bez programmā minētā tika nolasīts paziņojums par Trīs Zvaigžņu Ordeņa piešķiršanu Ilgvara Ozola kungam. Tas ir piešķirts par viņa ilggadējo, atbildīgo un reizē arī svarīgo darbu latviešu un latviešu tautas, garīgās dzīves, latviskās kopas un valsts labā.

Tika nodziedāta Latvijas Valsts himna un svinīgais akts noslēdzās ar karoga iznešanu. Klātesošie noskatījās DVD par Rīgas 800 gadu svinībām.

Dzintras Moreno-Rācenes vadībā sekoja apsveikumi un koncerts: Luba Kalvo (Calvo) deklamācijas; ar mūzikas priekšnesumiem uzstājās Jānis Lēnspēlnieks (saksofons), Viktors Vjugovs (klavieres), Jānis Strēlčūns (akordeons). Pēc koncerta sekoja loterija un svētku groziņu mielasts.

Svētku rīcības komisija pateicās apmeklētājiem.

Kā jau bija paredzēts, 12. decembrī mūsu Argentīnas latviešu Augšāmcelšanās draudzes namā, Hurlinghamā, ieradās Ziemassvētku vecītis. Pēc dievkalpojuma latviešu un spāņu valodā ļoti daudzi bērni sagaidīja Ziemassvētku vecīti.

Dzintra Rācene
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com