Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Ārlietu ministrs par saspīlējumu Tuvajos Austrumos

Aicina rast jaunus diplomātiskos pūliņus Eiropas Savienības līmenī

Laikraksts Latvietis Nr. 576, 2020. g. 14. janv.
LR Ārlietu ministrija -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

2020. gada 10. janvārī Briselē notika ārkārtas Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksme, kuras laikā ES dalībvalstu ārlietu ministri diskutēja par situācijas attīstību Irākā un Irānā un saspīlējuma mazināšanu Tuvo Austrumu reģionā, kā arī par Visaptverošā Rīcības plāna jeb JCPOA nākotni.

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs pauda atbalstu plašākam ES Augstā pārstāvja ārlietās un drošības politikas jautājumos Žuzepes Borela mandātam, lai runātu ES vārdā, kā arī apsvērt iespēju atvērt ES delegāciju Teherānā.

„Ir nepieciešams atbalstīt Irākas stabilitāti, cīņai pret ISIL. Tāpat aicinu domāt par jauniem diplomātiskiem pūliņiem, saglabājot vienošanos par Visaptverošo Rīcības plānu jeb Irānas kodolprogrammu, vienlaikus domājot arī par citiem elementiem, piemēram, ballistisko raķešu programmu,“ akcentēja E. Rinkēvičs.

„Uzbrukumu īstenošana un plānošana pret diplomātiskajām pārstāvniecībām un starptautiskās koalīcijas spēkiem cīņai pret ISIL, kas veic Irākas drošības spēku apmācības misiju, ir nepieņemama. Tādējādi izprotot ASV bažas par Irānas agresīvo ārpolitiku un destabilizējošām reģionālām aktivitātēm, uzskatām, ka pašlaik svarīgākais ir deeskalācija, lai saglabātu trauslo spēku līdzsvaru Irākā un reģionā. Tālākais samilzušo pretrunu risinājums, tostarp Irānas kodolprogrammas, ballistisko raķešu un agresīvās politikas jautājumam, ir panākams politiska dialoga ceļā,“ pauda E. Rinkēvičs.

Tāpat ministrs aicināja ES stingri iestāties par objektīvas un neatkarīgas notriektās Ukrainas lidsabiedrības Ukraine International Airlaines pasažieru lidmašīnas Boeing 737 katastrofas izmeklēšanu, kurā š.g. 8. janvārī dzīvību zaudēja 176 cilvēki.

LR Ārlietu ministrijaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com