Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Nāk atkal viena vasariņa...

Jancis par svinēšanu

Laikraksts Latvietis Nr. 571, 2019. g. 16. dec.
Jancis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Mazliet pārpūlējos ar virsrakstu. Vasara ir jau pienākusi. Bet tā kā neviens līdz šim nav sūdzējies, ka mani virsraksti neatbilst patiesībai, tad es bez uztraukumiem driķēšu tālāk. Kas tad ir pāris nedēļas šurp vai turp – draugu starpā.

Svētku sezonā gan tā lieta tik vienkārša nav. Ja par pāris nedēļām pārrēķinājies, tad var iznākt, ka tev pīrāgi jācep vecā gada vakarā. Un ka Svētkos tu dabūji ēst fišš un čips* nevis pīrāgus kā Ziemassvētkos piederas. Es jau saprotu, ka ģimenēs tās lietas norit savādāk – nekādas nebūšanas ar pīrāgiem nevar iznākt. Mazie knēveļi to nepielaidīs. Un ģimenēs, kur knēveļi vairs nav – tie jau izauguši lieli – pats vīrs jau nu parūpēsies, lai pīrāgi ir galdā, kad viņš grib ēst pīrāgus. Var jau būt, ka mana ģimenes dzīves iztēle nesaskan ar patiesību, ka man, tik ilgi dzīvojot vieninieka dzīvi, ir pārāk labas domas par to, kā notiek dzīve ģimenēs, bet lai nu paliek, tāpēc vien jau nu neprecēšos, lai atrastu, kad īstais laiks cept pīrāgus. Un galu galā, vai tad bez pīrāgiem nevarētu nosvinēt Ziemassvētkus?

Man liekas, ka ja kādam ņurdētājam (kas prasa pēc pīrāgiem) noliktu priekšā pudeli konjaka, žāvētu zuti un tāfelīti šokolādes, nekādi protesta saucieni nebūtu dzirdami. Priecīgus Svētkus un Prozīt!

Protams, kā jau vecu vecais teiciens norāda: Vienam patīk māte, otram meita.... Un trešajam – alus un šprotes! Nekāda meklēšanās pa augstiem plauktiem, nekāda lieka tērēšanās. Nosvin svētkus, ēzdams šprotes un noskalodams tās uz leju ar vecuveco alutiņu. Ja kādam tas vēders tāds lielāks un ar to vien nepietiek, tad var piekost klāt šķēlīti rupjmaizi. Tikai nevajag smērēt neko virsū, lai nesamaitātu šprotēm garšu. Pietiks ar alu un šprotēm. (Taisi vaļā divas, trīs bundžas, ja ar vienu nav diezgan. Uz svētkiem nevajag' gaunerēties. Tie nāk tikai vienreiz gadā.) Katrs jau sapratīs, ka es runāju par Ziemassvētkiem.

Ja runa ietu par Jāņiem, tad nāktu klāt siers un... Bet es jau neiešu mācīt pieaugušus cilvēkus, kā jāsvin svētki. Ja tikpat kā visu mūžu nodzīvojuši, nesvinot svētkus kā pienākas, tad par vēlu mācīt... Tad pat minētā konjaka pudele nepalīdzēs. Bet par to parunāsimies, kad tie Jāņu svētki nāks tuvāk.

Pie tās Ziemassvētku svinēšanas tikai gribu brīdināt – nesajauciet šprotes ar sardīnēm – tās par prastu priekš tik lieliem Svētkiem. Un bez tam, ja saēdas par daudz sardīnes, var iznākt skraidīšana! Piedodiet, bet jābeidz.

Es tikko apķēros, ka man mājās nav vairs šprotes. Līdz svētkiem nav vairs daudz laika. Tā kā pašam vairs no mājam ārā tikt neveicas, tad jāsameklē kāds draugs vai paziņa, kas izpalīdzēs un nopirks man pusduci bundžiņu šprotes. Bez šprotēm, ar alu vien nevar sanākt nekāda īsta svinēšana...

Jancis
Laikrakstam „Latvietis“

* angl.: zivis un kartupeļi frī.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com