Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Jaunatnes dienas aicina!

Teātris un filmas

Laikraksts Latvietis Nr. 571, 2019. g. 16. dec.
Lija Andersone -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
AL36JD_DS

Teātra mēģinājums. No kreisās: Lija Pūpēde, Karmena Drēziņa, Inta Geberta, Gvido Zundurs un Ēriks Stepaņuks. FOTO 36JD.

Teātra un filmu pēcpusdiena notiks 28. decembrī plkst. 16.00, Melburnas Latviešu namā. Teātra un filmu pēcpusdienā būs iespēja noskatīties viencēliena lugu un vairākas īsfilmas. Teātra iestudējumu, komēdiju, Kad kāzas būs pāri 1978. gadā sarakstīja Aina Vāvere un pirmoreiz tā tika iestudēta 1979. gadā kā radioluga Adelaidē, Hermīnes Valteres vadībā ar aktieru sastāvu, kurā piedalījās Rasma Gešmane, Jānis Lindbergs, Indulis Bumbieris, Gita Karvele un režisore. Luga apskata vecākās un jaunākās paaudzes konfliktu un viņu priekšstatus par tradīcijām un kultūru gan latviešiem, gan cittautiešiem.

Kad kāzas ir beigušās, notiek līgavas ģimenes mājās un tiek attēlota ģimenes gatavošanās lielām, kāzām latviskā stilā Mārītei un viņas austrāļu līgavainim Kolinam. Kāzu dienā Kolins nekur nav atrodams. Vai viņa prombūtne ir saistīta ar vecpuišu ballīti iepriekšējā vakarā?

Lugā piedalīsies Karmena Drēziņa Mārītes lomā, Inta Geberta – Valija (Mārītes māte), Lija Pūpēde – Mirdza (līgavas tante), Ēriks Stepaņuks – Jānis Bērziņš (līgavas tēvs) un Gvido Zundurs – Alfrēds (līgavas brālēns). Lugas režisors ir Gvido Zundurs. Viņš un aktieri ir piedalījušies vairākās lugās un uzvedumos kopā ar ALT (Austrālijas Latviešu teātra) ansambli. Šī ir Gvido debija kā režisoram.

Pēcpusdienā tiks izrādītas arī vairākas jauniešu veidotas īsfilmas. Filmas tapušas dažādu konkursu ietvaros, kā arī gatavotas īpaši šai pēcpusdienai. Dzīvojot digitālajā laikmetā, jaunie producenti priecājās par iespēju sniegt arī šādu priekšnesumu paveidu.

Aicinām ikvienu apmeklēt šo jautro teatrālo pēcpusdienu!

Lija Andersone,
Teātra un filmu pēcpusdienas koordinatoreAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com