Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Leldes Vītolas mākslas darbu skate Kanberā

Bagāta mākslinieciska izpausme

Laikraksts Latvietis Nr. 571, 2019. g. 16. dec.
Juris Jakovics un Skaidrīte Dariusa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Lelde Vītola ar tango deju svītru montāžu. FOTO Juris Jakovics.

Šī gada 7.,8. decembra nedēļas nogalē Čiflijā (Chifley), Kanberā notika Leldes Vītolas mākslas darbu izstāde.

Baibas Haringtonas, laikrakstā Latvietis Nr. 107 (2010. g. 9. sept. – http://laikraksts.com/raksti/578) teiktais, atspoguļo arī šodienas izstādi: „...viņas (Leldes) mākslas pamatā ir dabas fotogrāfijas. Lelde mūžīgi meklē jaunus veidus un tehnikas, lai pasniegtu skatītājam kāda skaista mirkļa redzējumu.“

Šajā skatē viņai ir fotogrāfijas, gleznojumi, tekstildarbi, digitāli pārstrādājumi – bagāta mākslinieciska izpausme.

Lelde Vītola piedzima Mannum ciemā, Dienvidaustrālijā. 1973. gadā viņa beidz Adelaides Universitātes inženierzinātņu fakultāti ar Bachelor of Engineering (Civil) (hons) grādu un vēlāk maģistra grādu (Master of Science), Anglijā, Birmingemas (Birmingham) Universitātē.

Kā inženiere Lelde strādā pie Austrālijas valdības, piedaloties arī lielajā Googong dambja Jaundienvidvelsā plānošanā. Līdztekus darbam viņa turpina savu akadēmisko izglītību, studē ekonomiju un angļu literatūru Austrālijas Nacionālā universitātē (ANU) un iegūst Bachelor of Arts (BA) grādu. 1990. g. uzsāk pilna laika studijas Kanberas Mākslas skolā, ANU, un 1996. g. iegūst Bachelor of Arts (Visual Arts) grādu grafikā, ir pasniedzēja ANU un Kanberas Tehnoloģijas institūtā un 2013. g. iegūst BA (Visual) Honours, ANU grādu.

Lelde ir bijusi aktīva latviešu sabiedrībā; viņa bija latviešu tautas deju kopas Sprigulītis un tautas deju ansambļa Saules josta saimes locekle.

Leldi Vītolu intervēja Juris Jakovics un Skaidrīte Dariusa
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com