Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latvijas mobilās pasu stacijas darbs Austrālijā

Jau ceturto reizi veic izbraukumu

Laikraksts Latvietis Nr. 571, 2019. g. 16. dec.
-


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: Ieva Cīrule, Jānis Roberts Dēliņš, Egija Eglīte. FOTO Ilze Nāgela.

No kreisās: Alekstandrs Dārziņš, Latvijas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Personu apliecinošu dokumentu departamenta darbiniece Ieva Cīrule un Pēteris Dārziņš. FOTO Ilze Nāgela.

2019. gada novembra mēnesī Austrālijā atkal strādāja mobilā pasu stacija no Latvijas; šogad – Ieva Cīrule no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, personu apliecinošu dokumentu departamenta Tehnoloģijas nodaļas un Egija Eglīte – no Tokijas, Latvijas vēstnieces vietniece Japānā. Lai uzzinātu, kā šogad veicās ar darbu Austrālijā, aicināju uz sarunu Latvijas goda konsulu Austrālijā – Jāni Robertu Dēliņu.

Ilze Nāgela: Kuru reizi jau mobilās pasu stacijas ierodas Austrālijā?

Jānis Roberts Dēliņš: Jau ceturto reizi Latvijas Ārlietu ministrijas un Latvijas Iekšlietu ministrijas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) amatpersonas veic izbraukumu ar mobilo pasu darbstaciju uz Austrāliju.

Pasu stacija apmeklēja Latviešu centrus Austrālijā, 2010. g, 2014. g 2017., kā arī 2019. gadā. Šogad Latvijas pases un e-ID kartes varēja noformēt Adelaidē, Melburnā un Sidnejā.

Pasu un e-ID pieteikumus noformēja Latvijas vēstniecības Japānā vēstnieces vietniece Egija Eglīte un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Personu apliecinošu dokumentu departamenta Metodiskās vadības nodaļas referente Ieva Cīrule. Pasu noformēšana Melburnā norisinājās Melburnas Latviešu namā 30. novembrī un 1. decembrī. Godu konsuli Adelaidē, Melburnā un Sidnejā pieņēma visus pasu pieteikumus, tos nosūtīja uz Rīgu, sastādīja pieņemšanas grafiku katram centram, nodrošināja telpu īrēšanu un iekārtošanu, sagādāja kancelejas preces u.c. Man ir jāatzīst, ka abas Latvijas amatpersonas ļoti profesionāli un laipni pieņēma visus pilsoņus un visu lieliski izkārtoja.

IN: Vai ir zināms skaits Austrālijas tautiešu, kuri šajos gados ir saņēmuši Latvijas pases (ieguvuši pilsonību)?

JRD: Precīza statistika man nav zināma, bet jau 1995. gadā Austrālijā bija reģistrēti 4 200 Latvijas pilsoņi. Pēdējos gados esmu palīdzējis vairākiem simtiem Latvijas pilsoņu pēcnācējiem Austrālijā iegūt Latvijas pilsonību. Šīm personām bija iespēja arī saglabāt savu Austrālijas pilsonību.

IN: Cik Latvijas pilsoņi šogad atjaunoja pases, kurām beidzies derīguma termiņš? Cik ieguva tās pirmo reizi?

JRD: Melburnā pieņēmu pieteikumus no 126 Latvijas pilsoņiem. Uz Melburnu devās pilsoņi no Pertas, Zelta piekrastes, Ziemeļkvīnslandes, kā arī divi pilsoņi no Jaunzēlandes. Daži pilsoņi izņēma pirmo Latvijas pasi un e- ID karti, bet citi atjaunoja pases, kurām bija izbeidzies derīguma termiņš.

IN: Cik katrā no pavalstīm?

JRD: Ziņas, ko saņēmu no Latvijas pēc mobilās pasu stacijas darba Austrālijā, ir sekojošas:

  • 108 Latvijas pilsoņi Sidnejā (98 pases, 41 personas apliecības);
  • 75 Latvijas pilsoņi Adelaidē (71 pases, 19 personas apliecības);
  • 116 Latvijas pilsoņi Melburnā (107 pases, 57 personas apliecības).

Ņemot vērā, ka uz Latvijas vēstniecības atvēršanu Austrālijā laikam būs jāgaida nenoteiktu laiku, tad lūgšu Latvijas Ārlietu ministrijai vismaz reizi 18 mēnešos nodrošināt Austrālijā dzīvojošos Latvijas pilsoņus ar derīgām pasēm un e- ID kartēm, izmantojot mobilās pasu darbstaciju. ■Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com