Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Skaidrīte Dariusa

Austrālijas Nacionālās Universitātes goda doktore

Laikraksts Latvietis Nr. 571, 2019. g. 16. dec.
Juris Jakovics -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Stāv no kreisās: Skaidrīte Dariusa un prorektore Naomi Flatera (Flutter). FOTO no Skaidrītes Dariusas personīgā arhīva.

Šī gada 10. decembrī Skaidrīte Dariusa ieguva Austrālijas Nacionālās universitātes (ANU) goda doktores grādu par devumu kompjūtera zinātnēs un sieviešu līdztiesībās ( ... has been admitted, honoris causa, to the degree of Doctor of the University, for her exceptional contribution to the University, to computer science, and to gender equality).

Šajā graduēšanas ceremonijā ANU Prorektors (Vice-chancellor), profesors Braians Šmits (Brian Schmidt) savu runu veltīja Skaidrītei Dariusai, stāstot par viņas darbību un sasniegumiem.

Kā viesu runātāja Dariusa stāstīja par universitātes administrāciju un tās sākumiem elektroniskā laukā un par toreizējās sabiedrības uzskatiem un pieeju sieviešu līdztiesībās.

Tās pašas dienas vakarā Dariusa bija kā aicināta viese ANU Rektors (Chancellor) Garets Evanss (Gareth Evans) rīkotajās vakariņās ANU University House.

Latviešu sabiedrībā Skaidrīte Dariusa ir pazīstam kā sabiedriska darbiniece; viņa ir dibinājusi un vadījusi Kanberas latviešu tautas deju kopu Sprigulītis un kopā ar Dr. Juri Ruņģi latviešu tautas deju ansambli Saules josta.

Tuvāka informācija: https://livestream.com/reedgrad/101219AN1/videos/199735755

Juris Jakovics
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com