Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


ABANK un ALA paziņojums

Saistībā ar ASV noteiktajām sankcijām, kas skar Latvijas oligarhu

Laikraksts Latvietis Nr. 571, 2019. g. 16. dec.
ALA (Amerikas Latviešu apvienība) -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

2019. gada 9. decembrī ASV Ārvalstu aktīvu kontroles birojs (Office of Foreign Assets Control, OFAC) noteicis sankcijas, kas skar Latvijas oligarhu Aivaru Lembergu, Ventspils Attīstības Aģentūru, Biznesa Attīstības Asociāciju, Latvijas Tranzīta Biznesa Asociāciju un Ventspils brīvostas pārvaldi.

Paziņojumā OFAC norāda, ka korupcija ir gadiem ilgi nodarījusi zaudējumus Latvijas ekonomikai, atņemot iedzīvotājiem līdzekļus pakalpojumiem un ļaujot prettiesiskiem spēlētājiem kaitēt Latvijas valsts un NATO drošībai.

Tāpat OFAC uzsver, ka ASV un Latvija ir strādājušas cieši kopā, lai cīnītos pret korupciju un sauktu pie atbildības korumpētus oligarhus.

Apvienotā Baltijas Amerikas nacionālā komiteja (ABANK) un Amerikas Latviešu apvienība (ALA) pilnībā atbalsta ASV sankcijas, kas apliecina likuma varu un to, ka tiesiskums nepazīst robežas.

Pēdējo 10 gadu laikā, ABANK un ALA ir uzsvērušas nepieciešamību paplašināt Magņitska sankcijas, kas sākotnēji skāra cilvēktiesību pārkāpējus Krievijā, saistībā ar Sergeja Magņitska nāvi 2009. gadā.

ABANK un ALA rīkotajās konferencēs un semināros 2013., 2015. un 2018. gadā Vašingtonā un Ņujorkā, kuros apskatījām arī sankciju jautājumu, ir piedalījušies tādi prominenti sankciju aizstāvji kā aktīvists Bils Brovders un citi.

Tāpat ABANK un ALA pauž atbalstu 9. decembra Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministru lēmumam virzīties uz priekšu, lai izveidotu sankciju režīmu ES mērogā, kas būtu līdzvērtīgs ASV Magņitska sarakstam.

Paužam cerību, ka ASV turpinās ciešu sadarbību ar Latvijas valdību un citām ES dalībvalstīm, lai novērstu korupciju un sauktu pie atbildības korumpētus oligarhus par viņu izdarītajiem noziegumiem.

Amerikas Latviešu apvienība
2019. gada 11. decembrīAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com