Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Dzimšanas dienas ceļojums (8)

Džūdija Darvinā

Laikraksts Latvietis Nr. 570, 2019. g. 9. dec.
Kristaps Zariņš -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Izrāde „Pašnāvība B bemolā, – Browns mart“. FOTO Suzanna Zariņa.

Septītais turpinājums. Sākums LL563, LL564, LL565, LL566, LL567, LL568, LL569.

Kaut gan bijām pavadījuši garu dienu laukos, vakarā ejam uz teātru izrādi Pašnāvība B bemolā, – Browns mart teātrī, īsā kājām gājienā no mūsu dzīvokļa. Teātris iebūvēts bijušajā kalnrūpniecības biržas telpā, bet ārpusē zem milzīga lapu koka bārs un sēdvietas teātra ļaudīm. Iepērkam biļetes un piesēžam. Ir diezgan laiks ieskatīties programmā, lai iepazītos ar lugas saturu un līdztekus atvieglot slāpes.

Lugas autors Sēms Šepards, un pirmizrāde notika 1976. gadā Amerikā. Programma stāsta, ka kāds ievērojams džeza mūziķis pazūd un policisti kasa savas galvas, jo atrastam līķim pirkstu gali un seja – nogriezti. Viņi nevar izšķirt, vai notikusi slepkavība vai pašnāvība, un vēl – vai līķis pat ir tas mūziķis.

Ieejot zālē, atrodamies uz skatuves. Sēdvietas stiepjas augšup un dod labu skatu, no katra sēdekļa. Dekorācijas minimālas. Uz grīdas uzzīmētā līķa atrašanās kontūra spokojas uz skatuves, kur vēl redzam ērtu atzveltnes krēslu, lampu lasīšanai, klavieres un bungas.

Luga iesākās, kad pianists ienāk, nosēžas pie klavierēm ar muguru pret skatītājiem, un kad izstiepj rokas gaisā aiz galvas, dzirdam skaļu sievietes kliedzienu aiz skatuves, ar ko visas gaismas izdziest. Kad skatuvi atkal apgaismo, parādās divi detektīvi, un teātris iet pilnā sparā.

Detektīvi mēģina apspriest, kas īsti noticis, bet neatlaidīgi strīdas viens ar otru, dažreiz teksts kļūst poētisks un galīgi bez jēgas. Mūziķi arī piedalās spēlē un ievada aktieru un nodarbību maiņas. Dažreiz sanāk vairāki aktieri uz grīdas, bet nesaredz viens otru un grūti sekot nodarbībai.

Beidzot, Nails (Niles) uzdot, ka viņš bija gribējis pazust, lai netraucēts varētu turpināt muzicēšanu. Detektīvi uzliek viņam roku dzelžus un viņu aizvedot, skatuves gaismas lēnām izdziest līdz paliek tumšs.

Tā arī beidzās teātris, bet mūziķi labprāt turpina spēlēt pēc aktieru paklanīšanās un skatītāju sirsnīgās aplaudēšanas. Teātris spēlēja tikai veselu stundu, un pasēžam vēl gandrīz veselu stundu, mūziku klausoties.

Nakts vēl silta, un pastaigā atpakaļ uz dzīvokli kārtīgi sasvīstu. Jāapstājas priekštelpā, kur jau labi pazīstamais bārmenis piedāvā atspirdzinājumu pirms kāpjam liftā.

Rīt brauksim pāri Arafūras jūrai apciemot aborigēnu ciemu Baturstas salā.

Kristaps Zariņš
Laikrakstam „Latvietis“

Turpmāk vēlAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com