Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Gaidām visus 3x3 saietā! Pievienojies!

Saiets visām paaudzēm

Laikraksts Latvietis Nr. 570, 2019. g. 9. dec.
Ingrīda Biezaite -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
3x3_Sarkans

Gaidām visus 3x3 saietā, kas notiks 2020. gadā no 2. janvāra līdz 8. janvārim skaistā vietā – Haumansgepa Alpīna centrā (Howmans Gap Alpine Centre), Folskrikā (Falls Creek)!

Tā ir plaša teritorija kalnainā apvidū ar skaistu skatu, atspirdzinošu gaisu un spožu sauli dienu dienā.

Es biju 3x3 saietā 2017. gadā šajā pat vietā, kad to vadīja Daina Grosa, un man par šo laiku ir palikušas jaukas atmiņas. Daudz sarunu, draudzību, radošas rosības, garšīgs ēdiens un prieks par pavadīto laiku kopā ar latviešu ģimenēm, kas sabraukuši no visām pasaules malām!

Šogad saietu vadīt uzņēmies ir Artūrs Landsbergs – ikdienā aizņemts, strādājot algotu darbu un kopā ar sievu Antu audzina trīs bērnus.

Jautāju Artūram, kas mūs šogad sagaida 3x3?

Lai arī ikdienā ļoti aizņemts, tomēr atrod laiku sarunai, lai pastāstītu par gaidāmajām ievirzēm un nodarbību vadītājiem, kādas zināšanas un amata prasmes šoreiz varēsim gūt. Artūrs sāk stāstu ar ieviržu izklāstu, kas būs sadalītas rīta un pēcpusdienas ievirzēs. Rīta ievirzēs sagaidāmas – danči, kulinārija, āra nodarbības, politika, alvas liešana, ceļu aušana.

Pēcpusdienas ievirzes – āra nodarbības, kokles spēle, tradicionālā mūzika, zīmēšana, ceļu aušana un valodas ievirze latviešu valoda kā otrā valoda.

Katru dienu puduros, kas ir nodarbība no plkst.16.30 – 17.30) Anda Banikos palīdzēs apgūt adīšanas prasmes un Inga Laizāne, kas ir latviešu valodas pasniedzēja ar filoloģijas doktora grādu valodniecībā, palīdzēs spodrināt latviešu valodu.

Jāpiebilst, ka Anda Banikos vadīs arī alvas liešanas ievirzi, kur iemācīs izgatavot senlatviešu karekļus vai radīt mūsdienīgas rotas un vadīs arī zīmēšanas nodarbības, kur dalīsies savā bagātajā pieredzē – pareizi turēt zīmuli un sajaukt pareizos krāsu toņus. Lūgums uz saietu ņemt līdzi savus zīmēšanas papīrus.

Ceļu aušanu vadīs Anita Hermane, kura palīdzēs apgūt ceļu aušanas tehniku; ievirzē varēs iemācīties prievīšu, jostu un grāmatzīmju aušanu.

Iveta Zundura vadīs kulinārijas ievirzi, sniedzot savus latviskās virtuves noslēpumus gan svētku galdam, gan ikdienai.

No Latvijas uz 3x3 saietu lidos trīs mākslinieki – Māra Raģe, Sandra Lipska un Ilmārs Pumpurs, kuri apvienojas muzikantu apvienībā Skaņumājas Muzikanti. Viņi būs tie, kas gādās par dančiem, dziesmām, jautrību; mācīs spēlēt kokli un vadīs arī lekcijas. Iepazīstinās ar tradicionālajiem mūzikas instrumentiem un rādīs, kā uz tiem spēlē.

Politisko ievirzi katru rītu vadīs Uldis Ozoliņš.

½x½ nodarbības pilna ikdienas programma bērniem vecumā no 5 līdz 13 gadiem vadīs Sandra Betkere, kas ir radoša, daudzpusīga personība ar lielu sirdi un brīnišķīgu humora izjūtu. Sandra darbosies ar bērniem, nodarbības sadalot trijos blokos – teātris, māksla un aktivitāte. Kā saka Sandra: „Man pats galvenais darbā ar bērniem ir kļūt par viņu spēles biedru un ķert prieku no viņu fantāzijas lidojumiem.“

Katru vakaru sekos Vēlā vakara programma, kur pēc darbīgās dienas dažādās darbnīcās, visi sanāk kopā un pavada laiku sarunās, sadziedāšanās, rotaļās, dančos, spēlējot zolīti un vienkārši izbaudot kopā būšanu.

Vairāk par visu – nodarbībām, vadītājiem, dalības maksu, kā arī izdrukāt pieteikuma lapu, variet Facebook mājaslapā www.facebook.com/Australia3x3/, kas ir publiska lapa un tajā var ieskatīties ikviens, arī tie kas neizmanto Facebook. Tāpat varat uzzināt, rakstot artursla@gmail.com; 3x3australia@gmail.com, vai zvanot Artūram: 0413886835.

Vēl no savas pieredzes vēlos piekodināt – ņemiet līdzi saules aizsargkrēmus, saules brilles un cepures ar platām malām! Arī kādu lakatu, lai nosegtu kaklu pret apdegšanu. Kalnu saule ir ļoti stipra! Tad arī āra nodarbības varēsiet baudīt ar prieku un droši!

Programma ir ļoti daudzpusīga un aicinām ikvienu piedalīties 3x3 saietā, lai pavadītu laiku latviskā vidē. Ikviens, kurš piedalās saietā, ir vērtīgs ar savu pienesumu – pieredzi, zināšanām, jautrību un draudzību!

Ingrīda Biezaite
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com