Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


3x3 saieta kulinārijas nodarbības

Tās vadīs Iveta Zundura

Laikraksts Latvietis Nr. 569, 2019. g. 3. nov.
Madara Tampe -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
3x3_Sarkans

Iveta Zundura.

Šogad 3x3 saietā būs iespēja piedalīties Ivetas Zunduras vadītajās kulinārijas nodarbībās. Iveta ir dzimusi Rīgā, ģimenē, kur līdz viņas 11 gadu vecumam galvenais pavārs mājsaimniecībā bija vecvecmamma (mammas vecmamma). Varbūt tieši no Babas, tā visi sauca vecvecmammu, Iveta iemantojusi paradumu gatavot tā, lai būtu ar ko mieloties uzreiz un arī atlikt vēlākam laikam. Baba mēdza atlikt pagatavotos gardumus tuvākajām dienām, taču sava cienījamā vecuma dēļ bieži vien aizmirsa, kur un ko ir atlikusi. Iveta ar māsu parasti atrada paslēptos gardumus, bet, diemžēl, tikai pēc kāda laiciņa, kad viss kādreiz gardais vairs nebija ēdams. Līdz ar to Ivetas princips ir sekojošs – ja gatavo tā, lai atliktu uz vēlāku laiku, atliec to saldētavā.

Ivetai ļoti patīk gatavot un rosīties virtuvē, bet ja tas jādara 7 dienas nedēļā, 3 reizes dienā, tad gan šī patīkamā nodarbe kļūst par apgrūtinājumu. Kā jebkurai strādājošai mammai/sievai/ vecmammai, ne vienmēr Ivetai ir iespēja un iedvesma likt galdā tikko pagatavotas vakariņas/pusdienas/brokastis. Bet dažreiz atrodas dienas, kad ir laiks un vēlme rosīties pa mājām un kāpēc gan neizmantot šo laiku, lai parosītos virtuvē?

Nereti Iveta paaicina arī kādu draudzeni, lai rosīšanās virtuvē ir jautrāka. Kādreiz arī citi mājinieki (vīrs, bērni) iesaistās gatavošanas procesā. Galu galā sanāk jauks pasākums ar gardiem ēdieniem gan tūlītējai notiesāšanai, gan paslēpšanai saldētavā dienai, kad nav laika un vēlmes gatavot. Beigās arī draudzenes iet mājās ar pagatavotajiem gardumiem.

Šādās rosīšanās reizēs virtuvē notiek viss – cepšana, vārīšana, rullēšana, mīcīšana, rīvēšana, pildīšana, kā arī pats galvenais – raisās sarunas, viens otru uzklausa, kopā smejas un jokojas, kā arī dalās gan ar produktiem, gan ar dzīves notikumiem. Un gadījumā, kad rosīšanās norit vienatnē, tas ir laiks ar sevi, laiks pārdomām, kas arī ir gana svētīgi. Darbojoties virtuvē šādās reizēs Iveta atslēdzas no ikdienas rūpēm.

Kā jebkurā ģimenē, arī Ivetas mājās katram ir savi iecienītākie ēdieni. Vīram viens, bērniem – citi. Un reizēs, kad Iveta strādā, bet mājās kāds ir izsalcis, lieliski noder darbīgajās dienās sagatavotās rezerves. Izņem no saldētavas un 5-20 minūšu laikā ēdiens gatavs.

Ar dažiem no šiem Ivetas ģimenes iecienītākajiem ēdieniem un to pagatavošanu viņa iepazīstinās un arī nodarbinās tos gatavojot 3x3 saietā. Daži slēpjami saldētavā, bet visi ēdami uzreiz.

Kas tie būs? Apmeklējiet nodarbības 3x3 saiet laikā, un varbūt arī Jūsu ģimenei kāds no šiem ēdieniem kļūs par iecienītāko.

Madara TampeAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com