Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Skolotāji no Latvijas gatavojas braucienam

Piedalīsies Annas Ziedares Vasaras vidusskolā

Laikraksts Latvietis Nr. 569, 2019. g. 3. nov.
Iveta Laine -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
VV2015

Edgars Bērziņš.

Samanta Kavrusa-Vecmane.

Imants Kukuļs.

Ir palikuši tikai nepilni divi mēneši, līdz Annas Ziedares Vasaras vidusskola (AZVV) vērs durvis jaunai mācību vasarai. Cītīgi gatavojam ne tikai mācību programmu, lai mūsu jaunieši varētu vispusīgi apgūt zināšanas, bet domājam arī par veselīgu, latvisku un gardu ēdienu, domājam par jauniešu drošību un visām citām praktiskām lietām, par to, kā aizpildīt brīvo laiku un vakarus, lai veicinātu draudzības un vienotu visu skolas saimi. To visu veiksmīgi izdarīt mums nāk palīgā skolotāji no Latvijas.

A. Ziedares Vasaras vidusskolas (AZVV) mācībspēku no Latvijas vidū šovasar būs jau iepazītās skolotājas Dace Anstrate, Dace Konopecka, Gunta Kļava. Par jauniešu muzikalitātes attīstīšanu un par braucēju sagatavošanu uz 2020. gada Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem rūpēsies Gints Ceplenieks. Par skolotājiem, kuri pie mums jau ir bijuši iepriekšējos gados, informācija plaši tika atspoguļota LAAJ mājas lapas ziņu sadaļā. Šajā rakstā iepazīstināšu jūs ar jaunajām sejām.

Edgars Bērziņš, B.Hist. (vēsture), Mg.ed. (pedagoģija), kurš paaugstinājis savas profesionālās kompetences un pedagoģisko pieredzi daudzās Eiropas valstīs. Šobrīd Edgars Latvijā ir populārs kā raidījuma Vēstures skolotājs vadītājs. Raidījums fokusējas uz nozīmīgo Latvijas vēstures notikumu skaidrošanu jauniešiem saistošā formā. Par sevi Edgars raksta: „Pēdējos desmit gadus esmu strādājis kā vēstures un sociālo zinību skolotājs Exupery International school un Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā. Esmu sertificēts Satura un valodas integrētu mācību (CLIL) pasniedzējs un esmu vadījis pedagogu profesionālās pilnveides kursus Latviešu valodas aģentūrā un Latvijas Universitātes Pedagoģijas un psiholoģijas fakultātē.“

Edgars ir autors vairākām publikācijām, kas saistītas ar CLIL un vēstures pedagoģiju un metodiku, darbojies pie Skola 2030 pamata un vidējās izglītības standarta ieviešanas, ir vadījis reģionālo vēstures skolotāju apvienību, guvis pieredzi Erasmus+ projektu pārvaldībā, kā arī saņēmis vairākas balvas un atzinumus no LR Izglītības un zinātnes ministrijas.

Samanta Kavrusa-Vecmane ir latviešu valodas skolotāja un par sevi raksta tā: „Esmu latviešu valodas un literatūras skolotāja jau astoto gadu.

Jūtu un apzinos, ka daļa no manas dzīves ir darbs ar bērniem, kas ir izaicinājums profesionālajā jomā, jo nemitīgi ir jāpilnveidojas. Sajust, ka esmu pieskārusies kāda bērna dvēselei – iedvesmojusi, radījusi interesi, atbalstījusi – sagādā milzīgu prieku un darba degsmi.

Lai kļūtu par skolotāju, studēju Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē. Pēc studiju beigšanas sāku strādāt šajā specialitātē. Strādāju ne tikai skolā, bet arī Latviešu valodas aģentūrā un vadu tālmācības nodarbības bērniem un jauniešiem no vairākām pasaules valstīm, palīdzot apgūt latviešu valodu. Divus gadus darbojos arī projektā Skola 2030 kā latviešu valodas eksperte, izstrādājot mācību materiālus.

Lai iegūtu meditatīvu atslodzi pēc darba ar bērniem, brīvākos brīžos ļauju vaļu kulinārijas idejām, jo kūku cepšana man sniedz mieru un prieku.“

Imants Kukuļs pagājušā gadā aizstāvēja ģeogrāfijas doktora zinātnisko grādu un ikdienā strādā Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē, vada lauku nodarbības studentiem, gan arī strādā ar aktīvākajiem Latvijas vidusskolēniem – vada jauno vides zinātnieku skolu. Pirms tam Imants vairākus gadus ir mācījis ģeogrāfiju Siguldas pilsētas vidusskolā.

Brīvajā laikā patīk ar draugiem piedalīties erudīcijas konkursos, spēlēt volejbolu un pastaigāties pa mežu.

Visi skolotāji no Latvijas jau strādā kopā, lai veidotu interesantu un visus vienojošu programmu. Lūdzu ieskatīties mūsu Facebook lapā, kur regulāri ieliekam jaunu informāciju. Mēs visi gaidām decembra beigas un janvāri ar nepacietību! Tiksimies drīz!

Vēlos atgādināt, ka gandrīz visus viesus redzēsim un dzirdēsim Izglītības dienā 2019. gada 30. decembrī no plkst.9 – 14 Melburnas Latviešu namā.

Par Izglītības dienas programmu un kā tai pieteikties skatīt: https://laaj.org.au/jaunatnes-dienas-melburna-izglitibas-diena/

Iveta Laine,
AZVV vadītājaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com