Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latvijas Valsts svētki Oslo

Ar uzrunu atklāja Latvijas vēstniece

Laikraksts Latvietis Nr. 568, 2019. g. 27. nov.
Harijs Valdmanis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Svinības ievadīja Lāčplēšu dienas sarīkojums Latvijas vēstniecībā 11. novembra vakarā. To ar īsu, dienai piemērotu uzrunu, atklāja vēstniece Judīte Dobele. Sekoja Ievas Melbārdes vadīta programma ar dzejas lasījumiem un tautas dziesmām, kuras dziedājām visi kopā gan ģitāras, gan kokles pavadījumā. Pēc īsa pārtraukuma ar atspirdzinājumiem skatījāmies Simtgades filmu par un ar Latvijas simtgadniekiem. Pārsteidzoši, cik spirgti ir latvieši, dzimuši 1915., 1916., 1917. un 1918. gadā. Filma būtu ļoti laba, ja režisore būtu zinājusi, ko viņa grib un filmu nedaudz saīsinājusi.

Pēc filmas vēstniecības pagalmā, kā ik gadus, iededzinājām svecītes un dziedājām Pūt, vējiņi. Noslēgumā vēstniece ierosināja, lai visi klātesošie pēc kārtas nodod savu sveicienu Latvijai. Ar to arī Lāčplēša dienas sarīkojums beidzās.

Sestdien, 16. novembra, pievakarē Latviešu biedrība Norvēģijā, sadarbībā ar Latvijas vēstniecību un Kultūras Biedrību Norge Latvija aicināja uz Latvijas Valsts svētku sarīkojumu. To ievadīja Latvijas vēstniece Judīte Dobele ar svētku runu. Runai sekoja kora Laipa vadībā dziedātas Latvijas un Norvēģijas himnas. Sekoja kupla programma ar Kastaņa skoliņas kastanīšiem, deju kopām Ziemeļmeita un Ozoliņš, gan abām kopā, gan atsevišķi. Oslo latviešu teātra O Latte dzeju lasījumiem un Norvēģijas latviešu kora Laipa dziesmām. Programmas noslēgumā tika dalīti Pateicības raksti aktīviem darbiniekiem vietējā latviešu saimē. Tad varējām spirdzināties ar vēstniecības gādāto Rīgas šampānieti, pašu nestiem gardumiem un parunāties ar sen vai nesen satiktiem draugiem.

Sekoja Latvijas viešņas Olgas Rajeckas koncerts; lai taupītu savu vēl daudzmaz derīgo dzirdi, to nenoklausījos.

Otrdien, 19. novembra, pēcpusdienā vēstniece Judīte Dobele ar kungu Normundu Dobeli ielūdza uz Latvijas Republikas Proklamēšanas 101. gadadienas svinīgo koncertu Latviešu klaviermūzikas ainavas, Oslo Koncertu nama mazajā zālē. Uz koncertu bija lūgts diplomātiskais korpus, Latvijas sadarbības partneri un citi viesi. Koncertu ar īsu uzrunu ievadīja vēstniece Judīte Dobele. Sekoja kora Laipa vadībā dziedātas Latvijas un Norvēģijas himnas.

Pianiste Dzintra Erliha savā programmā bez latviešu komponistu skaņdarbiem bija iekļāvusi arī dažus cittautiešus. Ievadīja divas Lūcijas Garūtas (1902-1977) kompozīcijas, sekoja divas Aivara Kalēja (1951) kompozīcijas, tad pa vienai no Aleksandra Skrjabina (1871-1915) un Frederika Šopēna (1810-1849). Sekoja divas Jāņa Ivanova (1906-1983) skices, Snorri Sigfus Birgisson (1954) himnas, Pētera Vaska (1946) Fantāzija par izdegušo zemi un Ragnar Kristinn (1960) trīs skices. Bagāto programmu noslēdza Lūcijas Garūtas (1902-1977) Meditācija un Prelūdija Nr. 4. Pianiste saņēma bagātus aplausus un sarkanbaltus ziedus. Izpelnījāmies arī bagātīgas piedevas.

Ar to noslēdzās mūsu Latvijas nedēļa Oslo.

Harijs Valdmanis
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com