Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Lasītājas vēstule

Sveiki, lieliskie!

Laikraksts Latvietis Nr. 564, 2019. g. 31. okt.
Biruta Eglīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Nevaru nepadalīties. Man rudens sākās 13. septembrī, kad, ciemos braucot, pēdējo reizi uzvilku vasaras kleitiņu, izliju, nosalu un sapratu, neko, jāvelk kas siltāks, bet vasaras kleitām jādodas uz skapi atpūsties.

Raža gan vēl visa nav noņemta, galvenokārt, āboli palikuši, bet vispār esmu gatava šīm pārmaiņām. Pirmās teātra biļetes mums abām ar Antu jau labu laiku atpakaļ sagādātas, neizlasītu grāmatu kaudzīte pa tvērienam un gribas atslābt no trakās burkošanās. Nu jau pagrabā nav vietas, viss iespējamais piepildīts.

Šīs sezonas pirmā teātra izrāde mums bija paredzēta Liepājā, pēc Gogoļa uztaisītās Precības, kas 2017. gadā ieguva visas iespējamās Spēlmaņu nakts balvas. Ļoti gribējām to redzēt, bet nekā nevarēja tikt pie biļetēm. Beidzot pēc diviem gadiem tomēr izdevās. Ja jau uz Liepāju, tad noteikti SPA, tas pašsaprotami!

Kādu laiku dzenos pakaļ elektriskajai rīvei, Rīgā neprotu atrast, bet Liepājā pagājušā gadā redzējām. Re, jau programma. Nejauši pamanīju, ka Liepājas Latviešu biedrības namā 20.09. rādīs Spiegs, kurš mans tēvs. Jāredz! Antas radiem saiets, jo veseliem četriem jubilejas – arī svarīgi. Tā mums izplānojās vesels trīsdiennieks Liepājā.

Devāmies turp piektdien, piekrāvušas bagāžnieku ar ciema kukuļiem, jo arī nakšņošanu šoreiz sarunājām pie Antas radinieces.

Pirms filmas turpat biedrības namā uzdūrāmies dāliju izstādei – bagātai un skaistai, acis mielojās un roka stiepās pierakstīt nosaukumus, kā to darīja daudzi citi apmeklētāji, bet nu visu nevar, viena otru mierinājām, tikai jābauda.

Filma ir smaga, drūma, nezinu, kā vēl apzīmēt. Anta domā, ka tai labāk piestāvētu nosaukums: Es – spiega meita. Pilnīgi piekrītu, jo saturs galvenokārt par Imanta Lešinska meitas Ievas izjūtām un dzīves pagriezieniem, uzzinot, ka tēvs ir dubultaģents. Salauzti likteņi, depresija, nekā laba. Turklāt nevienam iesaistītajam. Bet redzēt vērts, domāšanu kustina.

Ja vēlaties zināt, kā daudzas jubilejas vienlaicīgi uztaisīt vienistabas dzīvoklī, turklāt ar visiem radiem un draugiem, kuru skaits labi kupls, tad jums jāiepazīstas ar Antas brāļa ģimeni. Netrūka ne omulības, ne garšīgu cienastu, ne sīku bērnu (vismaz septiņi, bet varbūt vairāk), ne mazu kaķēnu, kas pinās pa rokām un kājām.

Nakšņojām visas trīs naktis turpat pie Liepājas pasakainā lauku mājā ar plašumiem visapkārt, kuplu valriekstu dārzā un mājas sienu, kas pilna vīnogu. Sestdien tikām pie kārotās rīves. Nu droši varēšu pūtināt savu labo roku, kas nepiekrīt vairs stundām ilgi kaut ko smalcināt.

Taču – ak, kāda vilšanās – mūsu SPA remontā! Var jau pukoties, ka tādas lietas jāpaspēj vasarā utt., bet kas no tā. Pilnīgi apjukām. Šitāds robs programmā! Kas atliek? Ja nevar tievēt, nolēmām resnēt. Devāmies mājās izmēģināt jauno rīvi. Labi strādā. Iznāca varenas kartupeļu pankūkas, vēl šmorējām ko citu, cepām, maisījām un taisījām. Viss bija arī jānogaršo. Un tad jau pusdienas līgani pārtapa vakariņās, kuras ievilkās krietni vēlu. Taisni brīnums, cik tai vēderā var satilpt, ja šitā ieskrienas un katrai gribas nodemonstrēt savas kulinārijas prasmes. Jāatzīst, ka mums katrai bija ar ko pārsteigt pārējās. Gulēt gan pēc tam bija grūti. Šo punktu apdomājiet, ja gribat ko tādu sariktēt.

Svētdienas rītā devāmies sēnēs. Iebraucām purvā un gandrīz palikām. Malacis mana Oktāvija, tomēr izvilka. Atradām arī labu mežu, bet sēņu vecis bija nolēmis neko mums nedot. Neticams tukšums. Tā arī nesapratām... vai vēl neaug, vai vairs neaug...

Bet izstaigājušās un saelpojušās gan bijām labi. Atkal cepām un ēdām un vēl ciemiņus uzņēmām, jo tas jau sen zināms, kur ir, tur rodas.

Izrāde mūs pārsteidza. Cerējām uz ko labu, bet nu šitāda konfekte... Jāsāk smaidīt, jau tiklīdz atveras priekškars. Šīs sajūtas nebeidzas visu izrādi, kas paiet vienā elpas vilcienā, nebeidzas visu vakaru, arī mājās un vēl nākošā dienā. Smaids iestājas ikreiz, to visu atceroties. Brīnišķīgi neparasta pērlīte, ne ar ko nesalīdzināma. Ja vien iespējams, pērciet biļeti, brauciet skatīties, kamēr vēl ir. Jo cik ilgi aktieri šo brīnumu noturēs. Neko vairāk nestāstīšu, jo to nemaz nevar izstāstīt. Apakšvirsraksts arī tāds – Nav vārdu.

Bagātu rudeni vēlot, –

jūsu Biruta
2019. gada 24. septembrīAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com