Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Kā klājās 2019. gadā Melburnas Latviešu vidusskolā

Labdien mīļie lasītāji!

Laikraksts Latvietis Nr. 564, 2019. g. 31. okt.
Ieva Kaina -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Melburnas Latviešu vidusskolas skolēni un skolotāji. FOTO no Ingrīdas Eimanes personīgā arhīva.

Jolanta Lārmane vada mūzikas stundu. FOTO Ingrīda Eimane.

MLV_2v

Ilgi neesmu Jums stāstījusi, kā mums klājās 2019. gadā Melburnas Latviešu vidusskolā. Mūsu skolēnu skaitā ir sekojošie: Andrējs C, Andrējs K, Astrīda, Čarlija, Elissa, Emīlija, Ingrīda, Ingus, Jāna, Kaija, Karmen, Kristaps, Maija, Markus, Oskars un Roberts.

Viņi visi (caurmērā) priekšzīmīgi. Mēs, skolotājas, – Karīna Jaunalksne, Līga Dārziņa un es, Ieva Kaina, – mēģinām viņiem turēt līdz. Nav jau tik viegli. Jāsagatavo mācību viela, kas viņiem varētu interesēt. Viņi mūs pagodina ar savu klātbūtni, lai satiktos ar draugiem un lai baudītu gardumus – svaigus no krāsns! Karsti pīrāgi ir ārkārtīgi smeķīgi!

Par to starpu izdodas viņiem šo un to iemācīt. Mazliet gramatika, vēsture, dzeja, drāma un kultūra. Esam dūšīgi dziedājuši Maestro Ivara Štuba vadībā. Nesen Jolanta Lārmane saņēma zizli, lai dziedāšana neapklustu.

Baudījām atsevišķas nodarbības. Peldējām un mielojāmies ar picu pie viesmīlīgajiem Andersoniem, krāsojām Lieldienu olas un cepam pīrāgus un smalkmaizītes Lindas Drēziņas apmācībā! Pinām Jāņa vainagus un lepojāmies ar to skaistumu. Drāmas stundās iemācījāmies, kā var cilvēku nokaut, noindēt, pat nošaut bez sāpēm un tad nomirt turpat pie grīdas bez sasišanos. Citu reizi izmēģinājām grimēšanos; pēc tam bija cītīga mazgāšanās!

Gada gājumā nāk arī klāt aicināti viesi ar savām gudrībām, par ko esam ļoti pateicīgi. Iveta Laine stāstīja par tautas dziesmām. Ceram uz turpmākiem viesiem, lai mēs, skolotājas, dabūjam ko jaunu iemācīties!

Skolas sarīkojums 14. septembrī bija saistošs, kā jau vecāki un publika sagaida no mums. Ja jums aizgāja garām, neskumstiet; nākamgad būs jauna, unikāla tēma! Jāpiebilst, ka pamatskolniekiem bija apsveicami uzvedumi. Es, kā drāmas cilvēks, zinu šo un to par šīm lietām. Gaidām viņus mūsu vidē nākotnē!

Liels paldies pienākas mūsu vecāku vadoņiem – Ingrīdai un Andrim Eimaņiem. Par abiem nokārto visas nokārtojamas lietas, lai mēs skolotāji varētu darīt, kas darāms, tas ir, lai nodrošinātu, ka mūsu draiskulīši neaizmieg stundu laikā!

Paldies visiem, kas mūs atbalsta, it sevišķi māmiņām un papiņiem, kas tērē riepas un degvielu, lai jauniešus piegādātu pie mums sestdienās agrā rīta stundā!

Skolas darbību līdzfinansē Latviešu valodas aģentūra no Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta programmas Valsts valodas politika un pārvalde. Ar finansiālo atbalstu esam iegādājušies latviešu valodas mācības grāmatas, ieskaitot dziesmu grāmatas vidusskolas korim, latviešu filmas un kancelejas preces. Esam ļoti pateicīgi par šo atbalstu. Liels paldies!

I. K. K (Ieva Kaina)
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com