Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Meža meitene Maija“

Izdevniecība „Liels un mazs“ izdod jaunu grāmatu

Laikraksts Latvietis Nr. 564, 2019. g. 31. okt.
Alīse Nīgale -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Meza_meitene_1

Grāmatas „Meža meitene Maija“ vāks.

Grāmatas atvērums.

Ornitologs Viesturs Ķerus un mākslinieks Didzis Upens debitē bērnu literatūrā un ilustrācijā ar grāmatu Meža meitene Maija.

Bērnu grāmatu izdevniecība Liels un mazs laiž klajā ornitologa Viestura Ķerus (1984) grāmatu Meža meitene Maija jaunākā skolas vecuma bērniem.

Grāmatas galvenā varone Maija ar ģimeni dzīvo mežā – mežsargmājās. Viņas tētis ir putnu pētnieks, kas meitai prot izskaidrot dabas norises, iepazīstināt ar putniem un dzīvniekiem, ņem Maiju līdzi putnu skaitīšanas un gredzenošanas ekspedīcijās. Lai gan ik rītu Maija dodas uz bērndārzu pilsētā, viņas ikdienas pasaulē ir gan koki un dažādu putnu dziesmas, gan dīķis ar zivīm un vardēm, gan skudrupūznis, eži, āpsis un pat mežacūkas. Grāmatā nav sadomātu, pasakainu piedzīvojumu, bet gan sajūta, ka dabā katra diena ir piedzīvojums, jo tā allaž nes ko jaunu.

Ornitologs Viesturs Ķerus, kas pazīstams kā viens no Latvijas Ornitoloģijas biedrības vadītājiem, neatlaidīgs putnu advokāts cīņā pret mežu izciršanu un izteiksmīgs publicists, turpina nozīmīgu latviešu bērnu literatūras tradīciju. Meža meitene Maija ir humāna un jūtīga, bet ne sentimentāla, no klišejām brīva, zināšanās balstīta proza. Sapludinot paša bērnībā piedzīvoto, savu bērnu dzīves epizodes un biologa zināšanas, viņam izdodas radīt dzīvas, ticamas ainas, kas var palīdzēt ģimenēm veidot cieņpilnas attiecības ar dabu.

Grāmatu papildina Didža Upena (1991) monohronās ilustrācijas, kas ļauj lasītājam nesteidzīgi iedziļināties dabas radītajos pārsteigumos. Ilustrators attēlo nevis pašu bērnu dabā, bet dabu bērna vērojumā. Ilustrācijas grāmatai Meža meitene Maija ir Didža Upena diplomdarbs Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas mākslas apakšnozarē, kā arī debija bērnu grāmatu ilustrācijā.

Vērtīgs papildinājums, kas paplašinās bērnu zināšanas par Latvijas putniem, ir tipiskāko, dažādiem gadalaikiem raksturīgo putnu balsu ieraksti, ko lasītāji var noklausīties, aktivizējot grāmatā iedrukāto QR kodu. Putnu balsu ierakstu autors ir ornitologs, putnu balsu ieskaņojumu speciālists Edmunds Račinskis.

Grāmatas izdošanu atbalstījis Valsts kultūrkapitāla fonds. Izdevniecības Liels un mazs grāmatas par vislabāko cenu iespējams iegādāties izdevniecības birojā Tērbatas ielā 49/51-12 un mājas lapā www.lielsmazs.lv, kā arī visos lielākajos grāmatu veikalos un citur. Sekot izdevniecības jaunumiem var sociālo tīklu kontos: twitter.com/lielsunmazs, facebook.com/lielsunmazs, instagram.com/lielsunmazs.

Alīse Nīgale,

izdevniecības „Liels un mazs“ direktoreAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com