Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Dzimšanas dienas ceļojums (1)

Džūdija Darvinā

Laikraksts Latvietis Nr. 563, 2019. g. 24. okt.
Kristaps Zariņš -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Skats no balkona uz brīvdabas baseinu un koncertzāli. FOTO Suzanna Zariņa.

Darvina vasarā nav visapdzīvojamākā pilsēta Austrālijā. Tomēr 2017.  gada decembrī devāmies turp – Austrālijas tālajos ziemeļos, jo mana mīļā Suzanna bija solījusi savai māsai Džūdijai izbraukumu pēc viņas vēlēšanās, atzīmējot Džūdijas 60. dzimšanas dienu.

Pats biju cerējis, ka viņa izvēlēs kādu jūras sirojumu Klusajā okeānā. Bet, nē! Viņa bija piedzīvojusi vētrainu jūras ceļojumu, un atmiņā vēl stipri turējās jūras slimība un papīra maisiņi.

Nu varbūt Tasmānija, jo decembris tur ļoti patīkams un attālumi īsi. Daudz ko redzēt bez milzīgas braukšanas. Arī, nē, jo tur nesen pavadīja divas nedēļas karavānā.

Džūdija labprāt vēlētos apciemot Darvinu. Neesot tur bijusi, bet daudz kas labs dzirdēts un lasīts. Pat ieminas, ka viņa dzirdējusi ka Krokodila Dandija personība esot pamatota uz kādu latvieti, kas reiz dzīvoja tur ziemeļos. Piekrītam. Vismaz man nebūs jāpako daudz drēbju, jo tur džemperi, garās bikses, krekli ar piedurknēm... utt. nebūs vajadzīgi.

No Brisbanes lidmašīna paceļas vēlu vakarā un nosēžas Darvinā pēc saraksta – agrā rītā, pulksten vienos. Taksometra vedējs laipns un izpalīdzīgs, it sevišķi, kad viņš uzzina, ka arī es nepilnu laiku vadu taksīti Zelta Piekrastē. Viņš agrāk esot strādājis Zelta Piekrastē pie tās pašas garāžas, kur tagad es, un labi pazīst garāžas pārzini.

Tā ka ierodamies agrā rītā, dzīvokļa atslēgas atstātas slēgtā seifā pie durvīm. Kad bijām beidzamo reizi Darvinā sešus gadus atpakaļ svinēt mūsu kāzu jubileju, sanāca visādas grūtības sameklēt atslēgas, jo dzīvokļi bija nesen uzbūvēti, un atslēgu izdošanas sistēma nebija labi izdomāta. Šoreiz Suzanna ieliek seifa numurus, un – abrakadabra – atslēgas rokā!

Stiepjam koferus liftā un dodamies augšup. Divas varenas guļamistabas ar skatu uz parku un ūdeni. Smalka virtuve ar visām ierīcēm un kafijas podu. Liela galvenā istaba ar ēdamgaldiņu, ērtu dīvānu un TV. Uz balkona BBQ, vēl viens ēdamgalds, dīvāns un plašāks skats pāri parkam uz ūdeni, kur redzams mākslīgo viļņu baseins, iežogots brīvdabas baseins un Darvinas osta. Tā kā mēs būsim dzīvoklī ilgāk nekā nedēļu, bez piemaksas piedāvā automašīnu, ieskaitot apdrošināšanu. Būs tikai jāpiepilda ar benzīnu, kad dodamies uz mājām.

No balkona dzirdam mūziku un čalošanu apakšstāvā. Noejam arī, jo jau pienākusi Džūdijas dzimšanas diena, un, kā pienākas, vajadzētu nosvinēt daudz laimes ar šampānieti!

Apakšstāvā gar gaiteni atrodas seši restorāni, bet tikai viens vēl darbojas. Pieejam un esam laipni ielūgti, kad paskaidrojam mūsu vēlo ierašanos un sakritību ar Džūdijas dzimšanas dienu. Nepaliekam ilgi, jo esam diezgan noguruši. Nodziedam daudz baltu dieniņu, nogaršojam glāzīti šampānieša un dodamies atpakaļ augšstāvā uz gulēšanu.

Vēlāk, kad celsimies pēc saldās dusēšanas, varbūt tā ap pusdienas laiku, sāksim Darvinas izlūkošanu!

Kristaps Zariņš
Laikrakstam „Latvietis“

Turpmāk vēlAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com