Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


LAAJ, latvju dvēsele un Jūs!

Gadskārtējā ziedojumu vākšanas akcija

Laikraksts Latvietis Nr. 563, 2019. g. 24. okt.
Ilona Brūvere -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LAAJ

Jautājums, kas bieži izskan visiem latviešiem, ir: Kurp mēs dodamies?, bet tiem, kas dzīvo ārzemēs, var klāt likt arī: Kas mēs esam?

Tie ir jautājumi, kuriem nav vienkāršas atbildes. Rainis teica: „Mēs gribam savu latvju dvēsli! Mēs gribam savu latvju mēli! Mēs gribam savu latvju zemi! Mēs gribam brīvi! Brīvē mēs gribam savu dzīvi!” Bet kā tad mēs varam uzturēt latvju dvēseli un mēli? Vai tiem, kas dzīvo mītņu zemēs, ir jāpiegriež vērība specifiskām lietām, lai to panāktu?

Pa daļa tas ir LAAJ uzdevums. Kopš 1951. gada LAAJ uztur, veicina, atbalsta, mudina un apvieno vietējo latviešu organizāciju sabiedrisko darbību un izglītības pasākumus. Bez LAAJ atbalsta nez cik viegli būtu latviešu sabiedrības organizācijām un iestādēm Sidnejā sniegties pēc latvju dvēsles un latvju mēles? Tiem, kas uzauga Latvijā, bija atmiņas, kas saistījās bieži ar vasaras brīvdienām, kuras bija pavadītas pie vec- un vecvecmāmiņām. Tās atmiņas radās no stāstiem par seno dzīvi, par vērtībām un ticējumiem, no dziesmām un pasakām, tautas dejām un dzejoļiem. Tās savijās kopā ar ikdienas dzīvi, dodot tai pavisam citas dimensijas – latvju dvēsli.

Vēl atceros ar savu Latvijā dzimušo vecmammu pavadīto laiku un līdzīgas iespējas vingrināt latvju mēli un iedziļināties latvju dvēslē, bet tagad mums vairāk un vairāk ir jāpaļaujas uz sabiedrības organizācijām, lai mēs visi, bet it sevišķi jaunieši, koptu latvju dvēseli.

Tāpēc ir tik svarīgi atbalstīt LAAJ darbu. 2018./19. gadā izdevumi bija tuvu pie $67 000. Ienākumi tikai $27 000.

2018./19. gadā – jauniešu latviskai izglītībai: $25 000 – Sveika, Latvija! dalībniekiem, $10 000 – AZ Vasaras vidusskolai, $1 500 – Tērvetes bērnu vasaras nometnei, $1 000 – 3x3 saietam. To varēja godam veikt tikai ar Jūsu finansiālo atbalstu. LAAJ darboties spēja ir lielā mērā atkarīga no Jūsu atsaucības gadskārtējā ziedojumu vākšanas akcijā.

LAAJ ir palīdzējis saglabāt piederību Latvijai, uzturot un veicinot latvisko izglītību un kultūru, turpinot tautas tradīcijas vairāku paaudžu garumā. Jūsu devīgais atbalsts nodrošinās LAAJ darbu. Katrs dolārs ir svarīgs!

Ilona Brūvere
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com