Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Pļaujas svētki Sietlā

Darbu darītāji sadodas rokās un kopīgi pateicās Dievam

Laikraksts Latvietis Nr. 563, 2019. g. 24. okt.
Inta Morusa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Daļa no draudzes dāmu komitejas. No kreisās: Inta Vīsta (Wiest), Ilze Kalniņa, Ingrīda Dohertija (Doherty), Daina Kusina, Maija Atvara, Aina Uskura, Mara Bērziņa un Silvija Kouplande (Copeland). FOTO Edvīns Circenis.

Līsa Pružinska un Jānis Atvars vada izlozi. FOTO Inta Vīste (Wiest).

Vallija Freimane ar vinnestiem. FOTO Inta Vīste (Wiest).

Paldies saku Dieviņam,
Šis darbiņš padarīts.
Citu, jaunu iesākdami,
Sauksim Dievu palīgā.

Ar šiem vārdiem prāv. Daira Cilne iesāka Pļaujas svētku sprediķi 6. oktobrī. Šī tautas dziesma ir kā Pļaujas svētku lūgšana, kad visa lielā saime – darbu darītāji sadodas rokās un kopīgi pateicās Dievam. Prāveste salīdzina Dieva valstību ar raugu, ko kāda sieviete iejauc miltos. Kā ieraugs Dieva valstība ir paslēpta mūsu dzīvē, tā klusi dara, kas tai jādara, kamēr mīkla ir uzrūgusi. Tā ir Dieva neredzamā klātiene, ko kā maizi saņemam savās rokās. Prāveste pateicās Draudzes dāmu komitejai par Pļaujas svētku mielastu, kuru pēc dievkalpojuma visi kopā baudīsim. Altāri greznoja salmu kūlītis un liels grozs ar augļiem un dārzeņiem. Pašdarināto vīnu pie altāra atnesa Guna un Vilnis Kleperi un maizi dievgaldam bija cepusi Maija Atvara.

Svētku saviesīgā daļa sākās ar video izrādi no Rietumkrasta Latviešu vidusskolas Kursas izlaiduma programmas. Kursieši bija sagatavojuši muzikālu uzvedumu pēc Raiņa Zelta zirga motīviem. Tur bija labais Antiņš un viņa savtīgie brāļi, Baltais tēvs, Sniega un Vēja māte, kraukļi un, protams, arī Saulcerīte. Stāstā par princesi stikla kalnā Kursas mūzikas skolotāja Maija Riekstiņa, Ingrīda Birzniece un režisors Reinis Vējiņš bija veiksmīgi iepinuši tautas dziesmas un tautas dejas, kuras Kursas skolēni un audzinātāji izpildīja teicami profesionālā līmenī. Apbrīnojami, cik daudz jaunieši var iemācīties četru nedēļu laikā! Diemžēl nebija laika visu izrādi noskatīties līdz beigām, bet zinām, ka Antiņš Saulcerīti noveda no stikla kalna lejā, un viss beidzās laimīgi. Paldies kursiešiem!

Pēc izrādes sekoja saviesīgā daļa ar loteriju un pusdienām. Rita Rubene un Līsa Pružinska pārdeva biļetes izlozei, kuru vadīja Jānis Atvars ar Līsas palīdzību. Izlozei Draudzes dāmu komiteja bija sagatavojusi piecus lielus grozus ar visādiem labumiem; klāt nāca augļu grozs no altāra un Maijas Atvaras ceptā maize. Kā jau kļuvis par tradīciju, Juris Cilnis atkal aiznesa vienu no laimestiem! Viņam tiešām ir īpaša draudzība ar Laimes māti. Un Vallijai Freimanei, kam nekad izlozēs neveicoties, šoreiz nācās divi skaisti grozi! Labi, ka viņai ir liela ģimene ar ko dalīties.

Pusdienās draudzes dāmas Maijas Atvaras vadībā bija nolēmušas pamest latvisko virtuvi un bija sagatavojušas franču specialitāti – beouf bourguignon, kas labi gāja kopā ar glāzi vīna. Kafijas galds bija pilns dažādam kūkām, cepumiem un citiem saldumiem. Paldies draudzes dāmām par garšīgām pusdienām un skaisti iekārtoto ēdamzāli.

Apmeklētājiem bija iespēja apskatīt latviešu mākslinieces Ivetas Vaivodes foto izstādi ar latviešu nosaukumu Klēpis, angliski Somewhere on a Disappearing Path, kas ir ceļojusi pa pasauli. Fotogrāfijas stāsta par mākslinieces atgriešanos savas dzimtas izcelsmes vietā Pilcenē, Latgalē, kur reiz dzīvoja viņas vecāki un vecvecāki.

Paldies visiem, kas atbalsta Draudzes dāmu komiteju un tās darbu, un paldies draudzes dāmām par skaisto pateicības pēcpusdienu!

Inta Moruss
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com