Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Ukrainas prezidents oficiālā vizītē Latvijā

Rīgas pilī pārmaiņas

Laikraksts Latvietis Nr. 563, 2019. g. 24. okt.
Aina Gailīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Latvijas Valsts prezidents ar kundzi sagaidījuši Ukrainas prezidentu ar kundzi pie Rīgas pili. FOTO Ilmārs Znotiņš - Valsts prezidenta kanceleja.

Latvijas Valsts prezidents ar kundzi sagaidījuši Ukrainas prezidentu ar kundzi pie Rīgas pili. FOTO Ilmārs Znotiņš - Valsts prezidenta kanceleja.

No kreisās: Latvijas Valsts prezidents Egils Levits un Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis. FOTO Ilmārs Znotiņš - Valsts prezidenta kanceleja.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis un Latvijas Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pils pagalmā. FOTO Ilmārs Znotiņš - Valsts prezidenta kanceleja.

Viesu grāmatas parakstīšana Rīgas pils Zilajā foajē. No labās: Valsts prezidenta kundze Andra Levite, Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, Ukrainas prezidenta kundze Olena Zelenska. FOTO Ilmārs Znotiņš - Valsts prezidenta kanceleja.

Ukrainas un Latvijas delegāciju sarunas Rīgas pilī. FOTO Ilmārs Znotiņš - Valsts prezidenta kanceleja.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis un Latvijas Valsts prezidents Egils Levits preses konferencē. FOTO Ilmārs Znotiņš - Valsts prezidenta kanceleja.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis un Latvijas Valsts prezidents Egils Levits pie Brīvības pieminekļa Rīgā. FOTO Ilmārs Znotiņš - Valsts prezidenta kanceleja.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis un Latvijas Valsts prezidents Egils Levits pie Brīvības pieminekļa Rīgā. FOTO Ilmārs Znotiņš - Valsts prezidenta kanceleja.

16. oktobrī, siltā un saulainā dienā, Latvijā oficiālā vizītē ieradās ne tik sen ievēlētais Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis ar kundzi Olenu, delegācijas sastāvā bija arī Ukrainas ārlietu ministrs Pavlo Kļimkins. No paša rīta presei tika izziņotas vizītes programmas izmaiņas, un viesi Rīgā ieradās ar nokavēšanos, kas vietējiem lika ātri rīkoties, bet tā gadās ik pa laikam.

Viss sākās ar sagaidīšanas ceremoniju laukumā pie Rīgas pils. Biju pārsteigta par tik radikālām izmaiņām šīs ceremonijas norisē. Mūsu jaunais prezidents ir izvēlējies visu jau ierasto un pārbaudīto kārtību pilnībā mainīt, tāpēc divu prezidentu satikšanās notika laukuma otrā galā, tieši pie vārtu rūmes. Norisinājās jau viss pēc protokola, bet sarkanais paklājs saklāts citā musturā. Tālāk sekoja abu prezidentu sarokošanās un fotografēšanās pils Zilajā zālē pie karogiem kopā ar kundzēm un viesu parakstīšanās jaunajā viesu grāmatā. Arī par šīs ceremonijas sarīkošanu šajā nelielajā telpā es biju atkal pārsteigta; šī ir jauka telpa, bet, manuprāt, galīgi nav piemērota šādiem reprezentatīviem gadījumiem. Vai nu bija vērts ērtību labad, it kā īsāks ceļš, viesiem atstāt šādu pirmo iespaidu.

Tālākā vizītes programma: Ukrainas un Latvijas delegāciju sarunas, prezidentu preses konference, svinīgā ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa, Ukrainas prezidenta tikšanās ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci un ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu, Ukrainas prezidenta kundze Olena Zelenska apmeklēja Rīgas Ukraiņu vidusskolu; Latvijas Okupācijas muzeja apmeklējums, un tikšanās ar ukraiņu diasporas pārstāvjiem pie dzejnieka Tarasa Ševčenko pieminekļa Kronvalda parkā.

Te nu man jums jāsaka, ka patiesībā es necik tālu netiku, visa mana fotografēšana beidzās vēl nesākusies manis kritizētajā Zilajā zālē, jūtot skābekļa trūkumu, es tur paģību. Redzat, nemaz tik vienkārša nav tā reportiera dzīve. Tālāko informāciju ieguvu, izskatot dažādus video un rakstus.

Mani personīgi ļoti interesēja tikšanās Kronvalda parkā, jo zinot pastāvošo situāciju vietējā ukraiņu diasporā, gribēju redzēt atšķirību ar analogu tikšanos iepriekšējā Ukrainas prezidenta Petro Porošenko vizītes laikā. Apjautājos par šo tikšanos vairākiem man zināmiem ukraiņu aktīvistiem, bet neviens man oficiāli neatbildēja; bija skaidrs, kaut kas tomēr ne tā. Atlika tikai pētīt fotogrāfijas. Protams, kā jau tādās reizēs pieņemts, piedalās aicināti ļaudis, un Ukrainas vēstniecība Latvijā bija labi paveikusi savu darbu. Kura diasporas daļa piedalījās un kura nē, nevaru nosaukt, jo atbildes nesaņēmu un klāt nebiju, bet zinu, ka tie, kas nebija, konsekventi nemainīja savu nostāju un negāja tik pieklājīgi smaidīt. Arī turpmāk sekošu līdz vietējo ukraiņu aktivitātēm un piketiem, jo šīs lielās valsts un tās uzņēmīgās tautas liktenis šobrīd ir tomēr neziņā tīts.

Aina Gailīte
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com