Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Ceturtais Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss

Īrijas jauktais koris „Mornington Singers“ iegūst GRAND PRIX

Laikraksts Latvietis Nr. 559, 2019. g. 25. sept.
Inga Vasiļjeva -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Īrijas jauktais koris „Mornington Singers“ apbalvošanas ceremonijā. FOTO Kaspars Teilāns.

Konkursa mākslinieciskais vadītājs Jānis Ozols pasniedz balvu Īrijas jauktā kora „Mornington Singers“ diriģentei Orlai Franaganai. FOTO Kaspars Teilāns.

Par ceturtā Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa 1. vietas un Grand Prix ieguvēju, saņemot īpašo Jūrmalas pilsētas kausu un 3500 eiro Latvijas Valsts Meži Lielo balvu, kļuva jauktais koris Mornington Singers (diriģents Orla Franagana). Otro vietu un 2000 eiro naudas balvu ieguva jauktais koris Mlada (Krievija, diriģente Olga Viguzova). Trešo vietu un 1000 eiro naudas balvu ieguva Jasmīnas koris (Latvija, diriģente Agita Ikauniece). Par konkursa labāko diriģentu tika atzīts Volkans Akočs, bet labākais obligātā skaņdarba – Uģa Prauliņa opusa The Laughing Songinterprets ir akadēmiskais koris Mlada. Skatītāju simpātiju balvu ieguva sieviešu koris Sirene, savukārt par skatuviski atraktīvāko priekšnesumu tika atzīts Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktā kora Laiks dziesmas Tumša nakte, zaļa zāle atskaņojums diriģentes Ilzes Balodes vadībā. Šogad īpaši tika atzīmēts arī koris par labāko unisona skaņdarba interpretāciju – žūrijas atzinību ieguva akadēmiskais koris Mlada.

Pēc pirmās dienas rezultātiem finālam izvirzīti tika pieci kori: jauktais koris Mlada (Krievija), jauktais koris Mornington Singers (Īrija), kamerkoris Salutaris (Baltkrievija), Jasmīnas koris (Latvija) un vīru koris Valkia (Somija).

Konkursa mākslinieciskais vadītājs Jānis Ozols: „Ceturtais Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss ir gandrīz jau noslēdzies, bet man ir sajūta, ka mēs visi šīs dienas atcerēsimies vēl ilgi un ar pašām labākajām atmiņām. Jo šogad katrs no mums izvirzīja sev jaunus mērķus, centās tos sasniegt un visi, ieskaitot mani, ir spēruši nākamo soli savā attīstībā. Uz tikšanos nākamgad – 2020. gada septembrī!“

Konkurss tapis sadarbībā ar Jūrmalas pilsētu, kopā ar Latvijas valsts mežiem, Conexus Baltic Grid un Valsts Kultūrkapitāla fondu. Atbalsta: Innocent, Whirlpool, PTA sadzīves tehnika, izdevniecība Musica Baltica, RigaTV 24, Dienas mediji, restorāns 36.line un Willow Med.

Ceturtais Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss noritēja no 20. līdz 22. septembrim Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē un sapulcināja simtiem dziedātāju no Turcijas, Īrijas, Krievijas, Somijas, Baltkrievijas, Igaunijas un Latvijas. Koru sniegumu vērtēja profesionāla starptautiska žūrija ar spāņu komponistu Havjeru Busto (Javier Busto) priekšgalā. Pārējie četri žūrijas locekļi būs godalgotais lietuviešu diriģents Linas Balandis (Linas Balandis); grupas The Real Group dibinātāja un ilggadēja dziedātāja, vokālās mākslas pasniedzēja Katarīna Henrisone (Katarina Henryson) no Zviedrijas; igauņu kordiriģents, profesors, Igaunijas Dziesmu svētku virsdiriģents Rauls Talmars (Raul Talmar); kā arī pagājušā gada konkursa obligātā skaņdarba autors un starptautiski pazīstamais latviešu komponists Andris Dzenītis. Informācija: www.balticchoir.com; Facebook: InternationalBalticSeaChoirCompetition; YouTube: IBSCC | International Baltic Sea Choir Competition

Inga Vasiļjeva,
Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa Sabiedrisko attiecību vadītājaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com