Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Īrijā daudzina „Baltijas ceļa“ 30. gadadienu

Atceres pasākums notika 3x3 nometnes vakara Daudzinājuma laikā

Laikraksts Latvietis Nr. 555, 2019. g. 31. aug.
Latvijas vēstniecība Īrijā -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Karogi

2019. gada 23. augustā Kāstlbārā (Castlebar), Meijo grāfistē Īrijā, 3x3 nometnes organizatori un Latvijas vēstniecība Īrijā rīkoja Baltijas ceļa 30.gadadienas daudzinājumu – atceres pasākumu, kurā piedalījās vairāk kā 150 Īrijā dzīvojošo latviešu, lietuviešu un igauņu, kā arī viesi no citām valstīm.

Baltijas ceļa atceres pasākums notika 3x3 nometnes vakara Daudzinājuma laikā, kuru vadīja folkloriste un 3x3 kustības vadītāja Inese Krūmiņa. Pasākuma dalībnieki sadevušies rokās pāri Lough Lannagh ezera tiltam veidoja cilvēku un sveču ķēdi un, sekojot lāpu un Latvijas, Lietuvas un Igaunijas karogu gājienam, devās uz svinību vietu, lai aizdegtu vienotības ugunskuru, dziedātu un kopīgi atcerētos 1989. gada notikumus.

Latvijas vēstnieks Īrijā Jānis Sīlis savā uzrunā pieminēja 1939. gada Molotova-Ribentropa noziedzīgā pakta sekas, Baltijas tautu neatkarības centienus un Baltijas valstu vienotību šodien. Uzrunas dzimtajās un angļu valodās teica arī Lietuvas pārstāvniecības vadītājas vietniece Virginija Umbraskiene un Igaunijas pārstāvniecības vadītājas vietniece Kadri-Mai Kaunissaar, kam sekoja arī katras valsts mākslinieku priekšnesumi. Kopīgi visās trijās valodās tika izpildīta arī Baltijas ceļa himna Atmostas Baltija. Svinības ar dziesmām uz dejām, kā arī nometnes dalībnieku ceptiem pīrāgiem un žāvēto gaļu turpinājās vēl līdz rīta gaismai.

Latvijas vēstniecība Īrijā sirsnīgi pateicas 3x3 nometnes organizatorēm Inesei Krūmiņai un Zanei Kažotniecei, kā arī visiem 3x3 saieta dalībniekiem par vēstniecība iniciatīvas atbalstīšanu un izcilo pasākuma sagatavošanu un novadīšanu.

Latvijas vēstniecība ĪrijāAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com