Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Polijā tiek atzīmēta Baltijas ceļa 30. gadskārta

Apskatāma Latvijas Nacionālā arhīva izveidotā izstāde

Laikraksts Latvietis Nr. 555, 2019. g. 31. aug.
Latvijas vēstniecība Polijā -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Karogi

21. augustā Varšavā Polijas Tautas piemiņas institūta Izglītības centrā (Przystanek Historia Centrum Edukacyjne IPN, Ul. Marszałkowska 21/25, Warszawa) notika Baltijas ceļa 30. gadadienai veltīts svinīgs pasākums, ko kopīgi organizēja Latvijas, Lietuvas un Igaunijas vēstniecības Polijā, Latvijas Nacionālais arhīvs un Polijas Tautas piemiņas institūts. No Latvijas puses pasākuma viesus uzrunāja Latvijas vēstnieks Polijā Edgars Bondars un Latvijas Nacionālā arhīva direktore Māra Sprūdža. Pieminot Baltijas ceļa 30. gadskārtu, tika uzsvērta nevardarbīgās akcijas loma Baltijas valstu suverenitātes atjaunošanā, kā arī tautu ciešā sadarbība cīņā par brīvību un neatkarību. Piemiņas pasākumu apmeklēja diplomātiskā korpusa pārstāvji, institūta darbinieki, diasporas pārstāvji un citi interesenti.

Pasākums bija saistīts ar Polijas Tautas piemiņas institūta Izglītības centrā no 20. jūlija līdz 26. augustam apskatāmo Latvijas Nacionālā arhīva izstādi Baltijas ceļš – akcija brīvības vārdā. Izstāde iepazīstina ar triju Baltijas valstu foto, video un dokumentālajiem materiāliem par Baltijas ceļu. Izstādi veidojis Latvijas Nacionālais arhīvs sadarbībā ar Lietuvas Centrālo valsts arhīvu un Igaunijas Nacionālo arhīvu. Izstādē iekļauti arī materiāli no privātām kolekcijām, vairāki tiek izrādīti plašākai publikai pirmo reizi. Izstāde Varšavā eksponēta ar Latvijas vēstniecības Polijā atbalstu Latvijas valstiskuma simtgades pasākumu ietvaros.

Svinīgā pasākuma laikā tika rādīta arī Latvijas Institūta par godu Baltijas ceļa 30. gadadienai publicētā īsfilma Act Baltic Way.

Latvijas vēstniecība PolijāAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com