Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Austrālijas vēstnieks

Ierodas atvadu vizītē Ārlietu ministrijā

Laikraksts Latvietis Nr. 555, 2019. g. 31. aug.
LR Ārlietu ministrija -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: Andris Pelšs, Austrālijas vēstnieks Džonatans Čarlzs Kenna (Johnathan Charles Kenna). FOTO Vitolds Gabrāns, Ārlietu ministrija.

2019. gada 19. augustā ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs tikās ar Austrālijas Savienības ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Džonatanu Čārlzu Kennu (Johnathan Charles Kenna), kurš Latvijā ieradies atvadu vizītē.

A. Pelšs pateicās vēstniekam par darbu Latvijas un Austrālijas attiecību stiprināšanā un norādīja, ka pēdējo gadu laikā ir novērojama izaugsme abu valstu attiecībās, īpaši ekonomiskajā sadarbībā. Lai saglabātu šo tendenci, jāturpina aizsāktais darbs pie līgumtiesiskās bāzes paplašināšanas. Valsts sekretārs atzīmēja, ka Latvija ir ieinteresēta pēc iespējas drīzākā ES – Austrālijas brīvās tirdzniecības nolīguma noslēgšanā, kā arī atgādināja par Latvijas vēlmi noslēgt dubultas nodokļu aplikšanas novēršanas līgumu, kas pavērtu jaunas tirdzniecības un uzņēmējdarbības iespējas, veicinātu investīciju plūsmu palielināšanos un stiprinātu noteikumos balstītu starptautisko tirdzniecības sistēmu.

Pārrunājot reģionālo un drošības situāciju, Dž. Kenna novērtēja abu valstu labo sadarbību starptautiskajos formātos. Viņš norādīja uz pieaugošajiem riskiem drošības jomā, tādējādi Baltijas valstu pieredze nākotnē tiks novērtēta arvien vairāk. Vēstnieks īpaši izcēla kiberdrošības un hibrīdā apdraudējumu jomu, kā arī sabiedrības noturību pret dezinformāciju.

Atvadu vizītes laikā Dž. Kenns tikās arī ar Saeimas priekšsēdētājas biedri Dagmāru Beitneri-Le Gallu un Ekonomikas ministrijas valsts sekretāru Ēriku Eglīti.

Austrālijas vēstnieks rezidē Stokholmā, Zviedrijā, un Latvijā tika akreditēts 2016. gada 7. novembrī.

LR Ārlietu ministrijaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com