Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latvijas vasara

Nu, ja ir vasara, tad ir Zaļumballes!

Laikraksts Latvietis Nr. 554, 2019. g. 17. aug.
Ilona Brūvere -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Koncerts Īles baznīcā. FOTO Ilona Brūvere.

Zaļumballes mūziķi. FOTO Ilona Brūvere.

Ballētāji. FOTO Ilona Brūvere.

Ints Teterovskis (stāv no kreisās) ar koristiem. FOTO Ilona Brūvere.

Kā tad Latvijas vasara atšķiras no pavasara? Saule? Siltāks (kādreiz)? Koncerti (tie ir vienmēr)? Nu, ja ir vasara, tad ir Zaļumballes!

Saulainā vasaras dienā gribās baudīt siltumu starp Latvijas zaļumiem, ne Rīgas bruģiem! Tātad, jādodas uz laukiem – šoreiz uz Īli, jo šai mazajā miestiņā bija zaļumballe, un – ne tikai!

Vai esat tur bijuši? Nē? Neesmu pārsteigta, jo ciematiņš ir pavisam mazs. Tas atrodas netālu no Dobeles. Stalti kalna galā stāv sena baznīca, daudz cietusi, bet tagad atkal tā var skatīties ar smaidu uz nākotni. Baznīca ir tuvu saistīta ar Īles muižu, kurā nu jau tuvāk mūsu laikiem bērnību ir pavadījis Krišjānis Barons. Ne pārāk tālu no baznīcas atrodas estrāde, un šī zaļumballe deva iespēju to uzlabot.

Lai gan miestiņš ir mazs, ideju viņiem ir daudz. Kā jau visās zaļumballēs, bija ko ēst, ko dzert, orķestris (MC orķestris), šlāgermūzika (un cita), dziedātāji un iespēja izlēkāties vai padejot (skatoties uz vecumu).

Lietutiņš arī piedalījās viesībās, kādreiz maigi šūpodamies nolaidās, citreiz bungodams ievērojami. Nu ar ko tad ballīte atšķīrās? Ar dziedātāju solo uzvedumiem, un koncerta vadītāja enerģiju!

Visi dziedātāji bija Jauniešu kora BALSIS koristi, kas šoreiz piedalījās kā solisti. Katrs bija izmeklējis sev dziesmu, samēģinājis ar orķestri un nu dalījās ar publiku.

Un publikas bija daudz, it sevišķi skatoties uz laika apstākļiem. Viņi bija tik atsaucīgi – dziedāja līdzi, šūpojās, aplaudēja un priecājās par jauniešu klātbūtni.

Un kāpēc gan nepriecāties. Jaunieši bija pavadījuši visu 8. jūnija rītu, palīdzot sakopt Īles baznīcas vidi. Viņi zāģēja, cirta, grieza un novāca nost zarus, bradāja par brikšņiem, lai veiktu uzdoto un regulāri izskanēja Vai man tur ir ērce? Tad prom uz estrādi un mēģinājumu, un arī iespēja dziedāt citādā veidā, ne kā korī, katram izrādot savas spējas.

Bet jau minēju, ka miestiņā ir cilvēki, kam netrūkst ideju, tā kā Sintija. Dienu pirms zaļumballes, 7. jūnijā, Īles baznīcā bija kora koncerts, kas jau ceturto gadu notiek Baznīcu nakts ietvaros. Baznīca bija pārpildīta. Klausītāji nojauta, ka būs izcils koncerts, un ātri aizņēma visas vietas – solos, stāvot, sēdot uz grīdas...jo arvien vairāk un vairāk cilvēku plūda baznīcā.

Izskanēja a cappella dziesmas un arī dziesmas ar meistarīgu ērģeļu pavadījumu. Gabriela Forē Rekviēms, kura solo daļas izpildīja soprāns Perīna Medefa un baritons Ints Teterovsks, aizrāva klausītājus jo, lai gan Rekviēms ir skumjš, Forē to pataisa gaišu un ar cerību. Ērģelnieces Diānas Jaunzemes-Portnājas dzirkstošais pavadījums, kā Rekviēmā tā arī Glorijā, atgādināja, cik kvalitatīvu un interesantu skaņu var panākt sadarbība starp ērģelēm un dziedātājiem. Pie dziedātiem vārdiem nāca klāt teiktie, jo Inese Zandere ar savām dzejām savija kopā dziesmas otrā koncerta daļā.

Nez vai tas ir tādēļ, ka koncerts noskanēja baznīcā, kas sāk atdzimt,vai arī tas, ka Īles baznīcai pašai sava aura, kas rodas no baltām sienām, vienkāršiem soliem, 100 sveču gaismas, caurumiem griestos un klausītāju aizrautību, bet šim koncertam bija maģiska noskaņa.

Klausītāji visu koncertu noklausījās klusi kā pelītes, intensīvi saistīti ar mūziku. Kad vaicāju klausītājiem, kas viņus visvairāk iepriecināja, atbilde bija – tas, ka izcili mākslinieki veltī laiku, lai dotos uz tādu mazu vietiņu kā Īli koncertēt.

Un tad vēlāk Sintija piemin lielo dažādību. Koristi ir ne tikai nodziedājuši izcilu koncertu baznīcā, bet nākamajā dienā pasnieguši raibu mūzikas programmu ar pavisam citu noskaņu. Jā, vasara Latvijā – raiba, valdzinoša, ar pacilājošiem un līksmiem piedzīvojumiem!

Ilona Brūvere
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com