Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latvijas Nacionālajai bibliotēkai 100

Svinēs ar plašu norišu programmu

Laikraksts Latvietis Nr. 554, 2019. g. 17. aug.
Augusts Zilberts un Anna Muhka -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Šī gada 31. augustā, sestdien, no plkst. 10.00 līdz plkst. 20.30 ar daudzveidīgu pasākumu programmu notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) simtgades svinības. Tajās, rīkojot diskusijas, radošās darbnīcas, izstādes, spēles, koncertus, filmu seansus un citas aktivitātes, ar saukli Pastāvēs, kas draudzēsies! piedalīsies teju 100 sadarbības partneri – LNB draugi un domubiedri. Ieeja bez maksas.

Papildinot kopskaitā 120 bibliotēkas draugu radītās norises, ikvienam interesentam būs iespēja doties 15 īpašos ekskursiju maršrutos, nokļūstot ikdienā nepieejamās Gaismas pils vietās, piedalīties sarunās par literatūru, baudīt LNB izstādes, iepazīt krājuma bagātības un vērot LNB digitālo resursu demonstrācijas. Aktivitātes notiks visā ēkā, tostarp tās priekšlaukumā.

Svētku dienu plkst. 10.30 Ziedoņa zālē (1. stāvā) ieskandinās Imanta Ziedoņa fonds Viegli ar koncertu Imants Ziedonis: Gribas viegli. Plkst. 11.30 Draugu telpā (1. stāvā) notiks izdevuma par LNB vēsturi un krājumu atvēršana. Savukārt plkst. 19.00 Ziedoņa zālē jubilejas noslēgums – koncerts Latviešu kamermūzika un improvizācija dažādu valstu un paaudžu profesionālu latviešu akadēmiskās un džeza mūzikas instrumentālistu izpildījumā. Koncerta tiešraide – Latvijas Radio 3.

31. augusta svinību programmā piedalīsies arī tādi LNB draugi kā Brain Games, improvizācijas teātris TeaTree, interneta žurnāls Satori, karšu izdevniecība Jāņa Sēta, Latvenergo, Latvijas Jauno zinātnieku apvienība, Latvijas Ornitoloģijas biedrība, Latvijas Radio, Latvijas Universitāte, Latvijas valsts simtgades birojs, Marta Selecka, Gustavs Terzens un Uģis Olte (raidījums Literatūre), Rīgas Doma kora skolas un Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas audzēkņi, Rīgas Starptautiskais kino festivāls RIGA IFF, samuraju parks Katori Dojo Latvija, Satversmes tiesa, skeitbordists Madars Apse un Red Bull, Tiesībsarga birojs un invalīdu un viņu draugu apvienība Apeirons, Tilde, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, žurnāls IR un daudzi citi.

Pilna pasākuma programma skatāma LNB mājaslapā: https://lnb.lv/lv/aktuali/lnb-100

Par bibliotēkas jubilejas gada vēstnesi izraudzīts pupuķis (Upupa epops) – krāšņs putns, kas sastopams arī Latvijā. Svētku materiālos redzamais putna zīmējums (1809) glabājas LNB Letonikas un Baltijas centra krājumā. Autors – Liepupes muižas Meku ģimenes ārsts Ernsts Vilhelms Drimpelmans (1760–1830).

Svētku laikā ikvienam būs arī iespēja dāvināt grāmatu LNB Tautas grāmatu plauktam: www.tautasgramatuplaukts.lv

Dienas gaitā LNB priekšlaukumā darbosies Mūkusalas Street Food kafejnīcas (Terra, FoodBox, Hačapurija, M:I Gelato saldējums), bet par gardajām Pupuķa kūkām un atspirdzinājumiem gādās arī bibliotēkas restorāns Klīversala.

Īpašie LNB simtgades suvenīri un jaunākās grāmatas būs pieejamas LNB Atbalsta biedrības suvenīru veikalā – Draugu telpa.

Aicinām uz bibliotēku doties kājām, ar velosipēdiem un skrejriteņiem vai izmantot sabiedrisko transportu. Automašīnas būs iespējams novietot LNB autostāvvietā: ej.uz/LNB_autostavvieta, savukārt velosipēdus un skrejriteņus – velo novietnēs pie galvenās ieejas.

Atgādinām, ka līdzpaņemtās somas būs jāatstāj LNB garderobē vai mantu glabātuves skapīšos (tie darbojas, ievietojot 1 EUR monētu, ko pēc tam saņem atpakaļ; bibliotēkā ir naudas maiņas automāts).

Visa LNB ēka ir pieejama arī vecākiem ar bērnu ratiņiem un cilvēkiem ar kustību traucējumiem (tostarp ratiņkrēslos). Nepieciešamības gadījumā gados vecāki cilvēki vai cilvēki ar kustību traucējumiem varēs izmantot LNB pieejamos ratiņkrēslus.

LNB telpās tiek nodrošināts bezmaksas dzeramais ūdens. Apmeklētāji arī aicināti ņemt līdzi personīgās, daudzreiz lietojamās ūdens pudeles (caurspīdīgas) vai minerālūdeni oriģināliepakojumā.

Jautājumu gadījumā, lūdzam rakstīt uz e-pastu: pupukis@lnb.lv

Pasākums tiks fotografēts. Iegūtie materiāli tiks ievietoti sociālajos tīklos un citās publiskās vietnēs.

Augusts Zilberts,
Sabiedrisko attiecību vadītājs, Latvijas Nacionālā bibliotēka

Anna Muhka,
Korporatīvās komunikācijas vadītāja, Latvijas Nacionālā bibliotēkaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMILatviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com