Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Igaunijas vēstnieks Kanberā pārceļas uz Ķīnu

Atvadu pusdienas „Rotary“ klubā

Laikraksts Latvietis Nr. 547, 2019. g. 21. jūnijā
Skaidrīte Dariusa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: Skaidrīte Dariusa, KLB priekšnieks Juris Jakovics un Igaunijas vēstnieks Austrālijā, Andres Unga. FOTO no Skaidrītes Dariusas personīgā arhīva.

Kopš Igaunijas vēstniecības atvēršanas Kanberā, 2013. gadā, tās vēstnieks ir bijis Andres Unga, un, kā nerezidējošs vēstnieks vēl citām 12 valstīm Dienvidaustrumu reģionā.

Vēstnieks Andres Unga ir bijis ļoti pretimnākošs Kanberas latviešu saimes interesēm.

Jurim Jakovicam, Kanberas Latviešu biedrības (KLB) priekšniekam, iepazīstoties ar vēstnieku Ungu, radās draudzīga sadarbība. Sekojoši, vēstnieks Unga palīdzēja izkārtot Latvijai un latviešiem labvēlīgus pasākumus, kā politiskā, tā praktiskā laukā.

Bijušā Latvijas prezidenta Valda Zatlera viesošanās laikā Kanberā, vēstnieks Unga izkārtoju Zatlera satikšanos ar augstākā ranga Austrālijas valdības pārstāvjiem un vairākiem Latvijai labvēlīgiem, Kanberā dzīvojošiem, diplomātiem.

Vēstnieks Unga Jakovicu ieaicināja kā savu viesi uz Igaunijas vēstniecības rīkoto Igaunijas valsts Simtgades pieņemšanu Kanberā.

Vērojot Igaunijas Simtgades norisi un tās iespaidu uz Austrālijas klātesošo sabiedrību un citu valstu diplomātiskiem pārstāvjiem, radās pirmā doma par Latvijas valsts Simtgades pieņemšanu Kanberā, kas īstenojās ar Latvijas vēstnieces Austrālijā – Daces Treijas-Masī, goda konsula Melburnā Jāņa Roberta Dēliņa un LAAJ vadības izkārtojumu.

Vēstnieks Unga ir arī dalījies informācijā par iespējām, it sevišķi finansiālo izdevumu samazināšanā jaunas vēstniecības atvēršanai Kanberā.

Šī gada 14. jūnijā pēc Jura Jakovica uzaicinājuma vēstnieks Unga kā goda viesis piedalījās Rotary kluba rīkotajās atvadu pusdienās. Viņa runas tēma bija – Igaunijas lielie sasniegumi digitālajā laukā pasaulē, ko klātesošie augsti novērtēja.

Šī gada jūnijā vēstnieks Unga, kā rezidējošs Igaunijas vēstnieks pārceļas uz Ķīnu; viņu Austrālijā atvietos augustā.

Latviešu saime Kanberā pateicās vēstniekam Ungam par sadarbību un novēl viņam un viņa ģimenei veiksmīgu darbošanos Ķīnā.

Skaidrīte Dariusa
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com