Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Mūsu šefs – Miķelis

Gadā par Melburnas Latviešu ciema iemītniekiem

Laikraksts Latvietis Nr. 547, 2019. g. 21. jūnijā
Laima Lindiņa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Laima Lindiņa un pavārs Miķelis Mežciems. FOTO Ingrīda Biezaite.

LatviesuCiems

Pienācis laiks arī par mūsu šefu – Miķeli kaut ko uzrakstīt. Rakstīts tiek par daudziem – vienu, otru, reiz pat par šādiem, tādiem. Bet par to personu, kas mūs visus Ciemā uztur pie dzīvības – ēdina, – nekad neviens nav rakstījis.

Mēs par viņu neko nezinām. Viņš daudz nerunā, kā saka, nebrāļojas. Vairumam jau arī neinteresē, ka tik ēdiens ir gatavs pasniegts uz šķīvja; kas ir uz tā, to noēd un prom uz savu istabu un gultu! Pat paldies nepasaka. Un pie tādiem mūsu gādīgais Miķelis, kas būtu piemērots Rīgas viesnīcas virtuvē par galveno par šefu, ik dienas strādā! Mēģina atrast jaunas receptes.

Vienu dienu mani pagodināja prasot, vai es mākot gatavot siļķi kažokā? Teicu – nē; zinu, ka tāda ir, bet ne manā laikā bija. Viņš arī nezināja, bet internetā sameklēja recepti, un nu tā tika pasniegta skaistā sakārtojumā un bija ļoti garšīga! Tāda ir Miķeļa daba – visu, ko dara, dara no sirds un ar izdomu.

Miķelis ir mūsu brīvās Latvijas sporta rojalitātes pēctecis. Viņa vectēvs – Jānis Daliņš – bija slavenais soļotājs, Eiropas meistars. Viņa meita Rudīte ir Miķeļa mamma (arī imēriete, tāpat kā es), dzīvo Melburnā un palīdz meitai Lisai ar bērnu audzināšanu.

Miķelis darba laikā ir nopietns – nerunīgs, nepieejams, atturīgs, bet veikls un izdarīgs.

Kad izdala ēdamzālē porcijas uz šķīvjiem, – rūpīgi saliek, nevis – šudi- tudi – samet uz tā. Raugās arī, kuram liek un cik jāliek, lai nebūtu waste.*

Nu ko vēl varu teikt? Viss ir labs, kas nāk no viņa rokām, jo visam arī pielikts kas no sirds.

Diemžēl, daudzi manas ēdamzāles līdzēdāji nemaz to neievēro; ko noliek priekšā, to strebj iekšā. Līdzinās ar to lopiņu, kaut tās pērles nobārsta priekšā, bet šis tik ar priekškājām silē iekšā un sukā...Vismaz jālepojas, ka manā ēdamzālē redz, ko ēd! (Pirmās šķiras?)

Ai, Miķelīti, man ir 97 (ar pusi) gadu, bet vēl spēju jūsmot!

Laima Lindiņa 97
Laikrakstam „Latvietis“

* angl. – atkritumiAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com