Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Pasaku kaste“

Radošā darbnīca latviešu bērniem Parīzē

Laikraksts Latvietis Nr. 547, 2019. g. 21. jūnijā
Latvijas vēstniecība Francijā -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Rūta Briede un Artis Briedis. FOTO LR Ārlietu ministrija.

2019. gada 8. jūnijā Latvijas Republikas vēstniecības Francijā telpās notika projekta PASAKU KASTE radošā darbnīca, ko vadīja grāmatu ilustratore Rūta Briede un grāmatu dizaineris Artis Briedis.

Latviešu sestdienas skolas Parīzē bērni no gada sākuma strādāja pie latviešu tautas pasaku tēmas saistībā ar projektu PASAKU KASTE. Bērni lasīja pasakas, veidoja ilustrācijas pasakām ar zīmodziņu palīdzību, ko izgatavoja Rūta Briede un Elīna Brasliņa, spēlēja teātri ar papīra lellēm. Noslēdzot projektu, tika organizēta radošā darbnīca ar vienu no zīmodziņu autorēm Rūtu Briedi un grāmatu tapšanas lietpratēju Arti Briedi, lai bērni tiešā veidā varētu iepazīt latviešu grāmatu māksliniekus, darbojoties kopā ar viņiem. Projekts PASAKU KASTE un radošā darbnīca veicina bērnu interesi par grāmatām, latviešu literatūru, un vienlaikus attīsta latvisko identitāti.

Radošās darbnīcas laikā bērni uzzināja, kā top grāmata, kas ir ilustrators, ko dara grāmatu dizaineris. Tāpat, bērniem bija iespēja izveidot pašiem savu grāmatu.

Radošajā darbnīcā piedalījās 20 bērnu vecumā no 3 līdz 13 gadiem. Projektu organizēja Latviešu sestdienas skolas Parīzē skolotāja Anda Auziņa. Radošās darbnīcas īstenošanu atbalstīja Latvijas Republikas Ārlietu ministrija, Latvijas Republikas vēstniecība Francijā, kā arī Latviešu valodas aģentūra no Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta programmas Valsts valodas politika un pārvalde.

LR vēstniecība Francijas RepublikāAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com