Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Aicina uz Jāņu ielīgošanu Bastejkalnā

Rīko Latvijas Folkloras biedrība

Laikraksts Latvietis Nr. 546, 2019. g. 13. jūnijā
Latvijas Folkloras biedrība -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Jāņu ielīgošana Bastejkalnā 2018. gada 20. jūnijā. FOTO Aldis Jonikāns.

Otrdien, 2019. gada 18. jūnijā, no plkst. 18.00 līdz plkst. 21.00 Bastejkalnā, Rīgā, notiks gadskārtējā Jāņu ielīgošana. Bastejkalns un tā apkārtne atkal pārtaps ģimeniskā un draudzīgā sētā; visi svētku dalībnieki un apmeklētāji būs kā viena kupla saime, kas gatavojas Jāņu ielīgošanai. Sanākušie jāņabērni – Rīgas un Latvijas novadu folkloras kopu dalībnieki pīs vainagus un ozollapu vītnes, dziedās līgotnes, iekārtos Jāņu kalnu un ugunskura vietu, gatavos lāpas, plostiņus un ugunsratu, sies sieru, ies rotaļās un dancos... Kā katrā īstā lauku sētā Jāņu laikā pienākas!

Folkloras kopu ļaudis dalīsies savā Jāņu svinēšanas un to gatavošanas pieredzē un zināšanās. Jāņuzāļu sētā ikkatrs apmeklētājs varēs līdzdarboties un uzzināt visu iespējamo par dažādiem Jāņu vainagu pīšanas veidiem un par vainaga svarīgo nozīmi Jāņos, kā arī iesaistīties kopīgās ozolu vītnes vīšanā. Dziesmu sētā tiks iekārtota galvenā Jāņu svinību vieta; tiks novietoti Jāņu vārti, svētku vieta pušķota ar ozolu un pīlādžu zariem skaistumam un aizsardzībai, tiks kārtoti ugunskuri, gatavota pūdele un uguns plostiņi. Kā ik gadu, notiks arī Jāņu siera gatavošana, kur varbūt varēs nolūkot kādas noderīgas siera siešanas gudrības. Protams, ka līdztekus visiem darbiem Dziesmu sētā, visa vakara gaitā skanēs dažādu Latvijas novadu līgo dziesmas, – notiks sadziedāšanās un apdziedāšanās. Katrs varēs iesaistīties rotaļās un dančos.

Ielīgošanā piedalīsies: Rīgas folkloras kopas Grodi, Garataka, Budēļi, Laiva, Vilcenes, Banga, Savieši, Skandinieki, Rīgas Danču klubs, Berendejka, bērnu kopas Zeltābele un Varavīksnes putns, Latgolys Studentu centra folkloras kopa Ceidari, Katlakalna Rāmupe, Bārbeles Tīrums un Baldones folkloras kopa.

Jāņu ielīgošanu Bastejkalnā ar Rīgas domes atbalstu rīko –

Latvijas Folkloras biedrībaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com