Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Rīgas Latviešu biedrības „jumta bites“ ir klāt!

Pētīs bišu paradumus pilsētvidē

Laikraksts Latvietis Nr. 546, 2019. g. 13. jūnijā
Marija Heislere-Celma -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
RigasLatviesuBiedriba

Rīgas Latviešu biedrība

RLB_medus

Rīgas Latviešu biedrības jumta bišu medus. FOTO Publicitātes foto.

Rīgas Latviešu biedrība (RLB) jau otro gadu uz RLB nama jumta Vērmanes dārza liepu ziedēšanas laikā izvieto medus bišu saimes – RLB jumta bites.

Pagājušajā gadā tika ievākti vairāk kā 64 kg RLB jumta bišu medus un zīmīgi, ka Latvijas biškopības biedrības konkursā šis medus tika atzīts par otro gardāko Latvijā. Šis apbalvojums bija lieliska dāvana RLB 150 gadu jubilejā!

Arī šogad projekta mērķis ir ne tikai ievākt gardo medu, bet arī radīt pozitīvu noskaņojumu un gaisotni sabiedrībā, aicinot sabiedrību domāt zaļi un ārpus rāmjiem, vienlaikus suminot šī gada jubilārus – RLB kaimiņus un sadarbības partnerus – Latvijas Universitāti un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju 100 gadu jubilejā.

Arī šogad pētīsim bišu paradumus pilsētvidē – sadarbībā ar enerģiskiem biteniekiem – Kārli un Andri Bolmaņiem, un Latvijas biškopības biedrību – ir plānots salīdzinot katra stropa ievāktos ziedputekšņu paraugus medū, izsekot katras saimes izvēlētajiem maršrutiem Rīgas centrā, kas nekad iepriekš nav pētīts.

Vienlaikus, kopā ar Latvijas Dabas fondu aicināsim sabiedrību aizdomāties par bišu nākotni pasaulē un parakstīt petīciju, kas pieprasa aizsargāt bites no kaitīgajiem pesticīdiem, ieviešot pienācīgu pesticīdu risku izvērtēšanas procesu.

Petīciju var parakstīt: https://actions.sumofus.org/a/save-the-bees-stop-approving-bee-harming-pesticides

Pateicoties SIA REWIND atbalstam, arī šogad bites vērosim tiešsaistē 4K kvalitātē Latvijas Dabas fonda YouTube kanālā.

Pagājušā gada ievāktā medus analīžu rezultāti uzrādīja pārsteidzošu ziedputekšņu daudzveidību – ne tikai liepu, bet arī baltā un sarkanā āboliņa, zalkšu sūrenes, rudzupuķu un pat griķu ziedputekšņus! Pēc saņemtajiem analīžu rezultātiem varēja secināt, ka medus ir tīrs un bez kaitīgiem piemaisījumiem – tas pierāda, ka urbānajai biškopībai (pilsētu dravniecībai) Rīgā ir nākotne.

Marija Heislere-Celma,
„bišu vērotāja“, RLB jumta bišu projekta vadītāja,
RLB valdes locekleAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com