Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


LJAA Eirovīzijas balle Melburnā

Tiešām jautrs vakars

Laikraksts Latvietis Nr. 544, 2019. g. 30. maijā
Līga Dārziņa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Deju ansamblis „Plakanā riepa“ gatavojas uzstāties. FOTO Lūkas Elberts.

Melburnas Latviešu vidusskolas jaunieši ar ļoti piemērotu deju un dziesmas „Es skrienu“ aranžējumu. FOTO Lūkas Elberts.

Tomass Končita Kalējs ar pārējām Končitām un vakara vadītājs Kalvis Švolmanis. FOTO Lūkas Elberts.

LJAA

AL36JD_DS

Eirovīzijas sezona Melburnā sākās jau 11. maijā, Austrālijas Latviešu jauniešu apvienības (LJAA) rīkotajā Eirovīzijas ballē. Dalībnieki sanāca kādi 200 Melburnas Latviešu nama Lielajā zālē, un, kā bija jau agrāk izsludinātas balvas labākajiem Eirovīzijas kostīmiem, zāle pildījās ar lielu skaitu končitām, babuškām, spalvās un vakartērpos greznotajām dāmām un kungiem. Īpaši populāri likās sudrabaini spīdošie tērpi gan vīriešiem, gan sievietēm.

Vakars iesākās ar uz lielā ekrānā rādītajiem citu gadu Eirovīzijas priekšnesumiem, kas ieveda vakaram piemērotu noskaņu. Bija arī dzīvie priekšnesumi, un kā pirmo pasniedza foršais puišu mūzikas ansamblis JĀ – Kaspars Švolmanis (balss, ģitāra), Ēriks Stepaņuks (basģitāra), Edmunds Eimanis (klavieres), Ronāns Lārmanis (bungu komplekts). Pirms vakariņām dzirdējām divas Kaspara Švolmaņa komponētās dziesmas.

Vakariņās baudījām ceptas desas un kotletes ar rupjmaizi un dažādiem salātiem, pie ar sudraba galdautiem klātajiem galdiem. Tad sākās priekšnesumi.

Vakara vadītājs Kalvis Švolmanis lauzītā angļu valodā pieteica priekšnesumus – vispirms Sandras Birzes vadībā vīru kori Veseris, kas šoreiz ar lielu jautrību un entuziasmu dziedāja divas vieglāka rakstura dziesmas – Teik aun mi (Take on me) un Ai, dundur!

Sekoja Melburnas Latviešu vidusskolas jaunieši ar ļoti piemēroto deju un dziesmu aranžējumu Es skrienu, skrienu (Lauris Reniks). Jaunieši visi tērpušies 20. gs. 80-to gadu košos sporta tērpos izpelnījās lielus aplausus, un pēc skatītāju pieprasījuma priekšnesumu arī atkārtoja.

Tad uz dejas grīdas nāca deju ansamblis Plakanā riepa, un nu radās paskaidrojums, kāpēc tik daudz sudraboto kostīmu. Grupa meistarīgi nodejoja savu jaunrades deju pie dziesmas Spirlība (Ufogrupa), pielietojot arī audio vizuālos efektus, un arī uz pieprasījuma atkārtoja priekšnesumu.

Beidzot pienāca ilgi gaidītais brīdis, kad apbalvoja vislabāko Eirovīzijas kostīmu. To izpelnījās Tomass Končita Kalējs, pilnīgi iedzīvojies savā lomā.

Vakara beigās uz skatuves atkal nāca grupa ar divām dziesmām. Veiksmīgi mūziķi visi, pie pēdējas dziesmas viesi cēlās no galdiem un devās uz dejas grīdu. Kas par jauku vakara noslēgumu!

Tiešām, jautrs vakars, par ko liela pateicība jauniešiem organizētājiem. Sarīkojums bija līdzekļu vākšanas pasākums Jaunatnes dienām, kas notiks Melburnā šī gada decembrī. Apsveicam mūsu izdarīgos latviešu jauniešus, novēlam veiksmi turpmākajos pasākumos un ar baudu gaidām piedzīvot Jaunatnes dienu programmu.

Līga Dārziņa
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com