Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Aicinājums pieteikt projektus atbalstam

PBLA Izglītības padomes paziņojums presei

Laikraksts Latvietis Nr. 544, 2019. g. 30. maijā
Raits Eglītis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
PBLA

PBLA

Pasaules brīvo latviešu apvienības Izglītības padome (IP) izsludina konkursu diasporas latviešu skolu un izglītojošu pasākumu atbalstam 2019. gadam valstīs ārpus Eiropas. Atbalsta līdzekļus piešķir Latviešu valodas aģentūra (LVA) no Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta programmas Valsts valodas politika un pārvalde. Uz līdzekļiem drīkst pieteikties latviešu skolas ASV, Kanādā, Austrālijā, Dienvidamerikā un Dienvidāfrikā. Eiropas latviešu skolu atbalstu administrē Eiropas Latviešu apvienība. Šogad valsts latviskās izglītības atbalstam pasaulē ārpus Eiropas caur LVA ir piešķīrusi EUR 32 400 skolām un vasaras vidusskolām un EUR 20 000 izglītojošu pasākumu atbalstam.

Līdzekļus augšminētajiem pasaules reģioniem administrēs PBLA, pamatojoties uz līgumu, kas noslēgts ar LVA. Līdzekļu sadali veiks PBLA Izglītības padomes Konkursu komisija, vadoties pēc konkursa nolikumiem, ko var atrast PBLA mājas lapas Izglītības sadaļā: www.pbla.lv/izglitiba/

Izglītības padome ir izveidojusi atsevišķus nolikumus un pieteikšanos skolu atbalstam un izglītojošo pasākumu atbalstam. Pieteikšanās vienam konkursam neizslēdz pieteikšanos otram un otrādi – iespējams pieteikties tikai vienam no izsludinātajiem konkursiem.

PBLA IP aicina skolu pārziņus iepazīties ar abu konkursu nolikumiem un pieteikt savus projektus līdz pirmdienai, 2019. gada 3. jūnijam. Saskaņā ar nolikumu, PBLA IP apkopos pieteikumus un veiks piešķīrumu procesu četru nedēļu laikā, slēdzot līgumus ar mītņu zemju centrālajām organizācijām: ALA  – ASV, LNAK – Kanādā, LAAJ – Austrālijā. Valstīs, kurās centrālās organizācijas nepastāv, līgumi tiks slēgti ar skolu vadību tieši. Līdzekļus saņemot, skolas pārzinim būs jāpiekrīt iesniegt atskaites par saņemtā atbalsta izlietojumu līdz 2019. gada 15. novembrim.

Konkursu projektu pieteikumu veidlapas atrodamas PBLA mājas lapā Izglītības sadaļā. Pieteikumi aizpildāmi un iesūtāmi elektroniski.

Raits Eglītis,
PBLA izpilddirektors
Rīgā, 2019. gada 16. maijāAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com