Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Eiropas Parlamenta vēlēšanas

„Jaunā Vienotība“ populārākā partija

Laikraksts Latvietis Nr. 544, 2019. g. 30. maijā
-


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sestdien, 25. maijā Latvijā notika vēlēšanas Eiropas Parlamentam. Kā ziņo Centrālā vēlēšanu komisija, savas balsis nodeva 474 390, jeb 33,6% balsstiesīgo. Tiesības piedalīties EP vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem un citu ES dalībvalstu pilsoņiem, kuri uzturas Latvijā, ir reģistrēti Latvijas Iedzīvotāju reģistrā un Latvijas vēlētāju reģistrā. Lai piedalītos vēlēšanās, vēlētājam vēlēšanu dienā jābūt vismaz 18 gadus vecam.

Visvairāk balsis – 26,2% saņēma Jaunā Vienotība. Par „Saskaņu“ sociāldemokrātisko partiju nobalsoja 17,5% vēlētāju, bet par Nacionālo apvienību „Visu Latvijai!“–„Tēvzemei un brīvībai“/LNNK (VL-TB/LNNK) – 16,4% vēlētāju. Apvienību Attīstībai/Par! atbalstījuši 12,4% vēlētāju, bet partiju Latvijas Krievu savienība – 6,2% balsstiesīgo. Pārējās partijas saņēma mazāku atbalstu.

Katrai Eiropas Savienības valstij ir atšķirīgs deputātu skaits – Latvijai astoņi.

Eiropas parlamentā līdz ar to ir ievēlēts Valdis Dombrovskis (JV), Sandra Kalniete (JV), Nils Ušakovs (S), Andris Ameriks (GKR/S), Roberts Zīle (VL-TB/LNNK), Dace Melbārde (VL-TB/LNNK), Ivars Ijabs (AP) un Tatjana Ždanoka (LKS). ■Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com