Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

Mēs esam veikuši brīnumus

Laikraksts Latvietis Nr. 541, 2019. g. 23. martā
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sveicināti, lasītāji!

Marta mēneša vidū gaisma būs uzvarējusi pāri tumsai. Pirmdien, 18. martā, Rīgā bija tieši 12 stundas no saullēkta līdz saulrietam. Un pēc tam dienas kļūst arvien garākas, bet naktis arvien īsākas.

Vai līdz ar to mūsu domāšana arī kļūs gaišāka? Šajā pēdējā tumšajā periodā ilgu laiku nevarējām sagaidīt jauno valdību. Mums bija nepatīkami pārsteigumi, pētot atvērtos čekas maisus. Varam sagaidīt papildus nepatīkamus pārsteigumus, kad turpināsies čekas materiālu publicēšana.

Neskatoties uz visu to, mums jādomā gaišāk.

Mēs mēdzam pievērst lielu uzmanību atsevišķām nepatīkamām parādībām – nodevībai, korupcijai, nevīžībai, un tas, diemžēl, aizēno mūsu sasniegumus un mūsu iespējas. Protams, Dziesmu un Deju svētki mūs saviļņo, bet tad aizmirstam, ka latviešu kori visa gada garumā brauc uz ārzemēm, nesot latviešu dziesmu uz tālākām pasaules malām. Tāpat mūsu operdziedātāji, muzikanti, diriģenti ir pasaules līmenī un strādā uz visslavenākajām pasaules skatuvēm.

Latvija nav nekāda izgāzusies valsts (jeb Failed State), kā mums cenšas iestāstīt mūsu galvenais nelabvēlis un tā sekotāji. Par spīti zagļu bandām (bieži uzvalkos), kuri izlaupīja neatkarības atguvušo valsti pirms kādiem 25 gadiem, mēs esam ekonomiski attīstījušies līdz tādam līmenim, kas varēja būt tikai sapņos pirms 30 gadiem. (Bet cik daudz tālāk mēs būtu tagad bez šiem bandītiem?)

Daudziem ir aizmirsušiem taloni un vizītkartes, kuras deva tiesības pirkt tādas deficītpreces kā sieru, ziepes, auzu pārslas. Esam aizmirsuši ik mēneša piešķirto vienu kilogramu cukura un aizmirsuši tukšos plauktus gaļas veikalos.

Ja būtu turpinājušies vēl dažiem mūsu līdzpilsoņiem tik mīļie padomju laiki, tad būtu viss kļuvis vēl sliktāk.

Domāsim gaiši. Mēs esam veikuši brīnumus, mēs esam tikuši ārā no tumsas valstības, un tagad mūsu valstij dienas kļūst arvien gaišākas.

Bet, tāpat kā saule martā, mums vēl ir tāls ceļš ejams līdz Jāņiem.

GN
2019. g. 23. martāAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com