Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Vienas dzīves stāsts

Jauna grāmata

Laikraksts Latvietis Nr. 540, 2019. g. 18. martā
Māra Nizinska -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Mileiko

Grāmatas „Manas dzīves stāsti“ vāks.

Latgales Kultūras centra (LKC) izdevniecība laidusi klajā Kanādas latgalieša Viļa Mileiko grāmatu Manas dzīves stāsts.

Par autoru Rēzeknes Vēstīs ne reizi vien esam rakstījuši. Braucot ciemoties uz Latgali, viņš vienmēr iegriežas arī redakcijā, viņam īpaši patīk parunāties ar Plōciņu Masi. Šī grāmata nav pirmā, ko viņš mums dāvinājis. Izlasīju to ar lielu interesi un pat aizkustinājumu.

Pirmās nodaļas veltītas bērnības atmiņām, dzīvei Andrupenes pusē, pārdomām par nākotni, ministranta piedzīvojumiem. Daudz vietas iedalīts vietējās dabas aprakstiem, cilvēkiem, kādi tie palikuši Viļa Mileiko atmiņās.

Īpaša nodaļa veltīta traģiskajam 1944. gadam, kad visa ģimene, tāpat kā daudzas citas, atstāja Latviju, dodoties bēgļu gaitās.

Pirmie pēckara gadi Dānijā, kas sniedza klaida latviešiem patvērumu, bēgļu bērniem iespēju apgūt vajadzīgo profesiju. Te Vilis Mileiko saprata, ka būs ārsts.

Un tiešām kļuva par cilvēku, kurš labprāt sniedza un sniedz palīdzību tiem, kam tā vajadzīga. Palīdzību gan miesai, gan dvēselei.

Saistošas ir nodaļas, kurās autors analizē cilvēka dzīvi kā tādu, viņa izjūtas, pārdzīvojumus. Daudzās lappusēs stāstīts par faktoriem, kas nosaka indivīda dzīves kvalitāti.

Ar lielu interesi lasāmas nodaļas, kur no daktera viedokļa analizēta cilvēka uzvedība. Te var uzzināt, kas īsti ir mēnessērdzība, bezmiegs, miegs, kas nosaka labu vai sliktu garastāvokli.

Ar interesi lasāmas piezīmes par to, kā par savu veselību un miegu rūpējušies slaveni cilvēki – Ēģiptes faraoni, Šekspīrs, Čerčils un citi. Autors pievērsies arī tēmai, kas īpaši interesē sievietes. Viena nodaļa tā arī nosaukta – Sapņi un to nozīme. Īpaša nodaļa Atmiņa – mūsu īstenā manta veltīta cilvēka brīnišķīgai spējai atcerēties, pārcilāt atmiņas, mācīties no pārdzīvotā. No grāmatiņas es uzzināju, kas ir aizmāršība, kā pareizi novērtēt savas Dieva dotās spējas atcerēties, analizēt notikumus...

Katrs lasītājs atradīs kādu noderīgu padomu nodaļā Kā justies labāk un dzīvot ilgāk.

Grāmatas otrā daļa veltīta vēsturei un filozofiskām pārdomām par valodu, tautas izdzīvošanu un citām dzīves problēmām un tēmām.

Ir vairāki atmiņu stāsti, kas lasītājiem liks pasmaidīt vai pat pasmieties. Piemēram, nodaļā Pie visa vainīga kaza.

Grāmatu var iegādāties LKC izdevniecībā, Baznīcas ielā 28, 1. stāvā.

Māra Nizinska
Pirmpublicējums laikrakstā „Rēzeknes Vēstis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com