Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Ārlietu ministrijā

Ārlietu ministrs vizītē Apvienotā Karalistē

Laikraksts Latvietis Nr. 540, 2019. g. 18. martā
LR Ārlietu ministrija -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: Latvijas vēstniece Apvienotā Karalistē Baiba Braže, LR ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. No labās: Apvienotās Karalistes parlamenta Lordu palātas vicespīkers un Eiropas Savienības komitejas priekšsēdētājs lords Bosvels (Lord Boswell). FOTO LR Ārlietu ministrija.

No 15. īdz 17. martam ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs uzturēsies Londonā, kur viņam plānotas tikšanās ar Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes parlamenta Lordu palātas vicespīkeru un Eiropas Savienības komitejas priekšsēdētāju lordu Bosvelu (Lord Boswell), faktisko premjerministres vietnieku Deividu Lidingtonu (David Lidington), kā arī ārlietu ministru Džeremiju Hantu (Jeremy Hunt).

Plānots, ka ministrs ar Apvienotās Karalistes pārstāvjiem pārrunās Latvijas un Apvienotās Karalistes divpusējās attiecības, tai skaitā ciešo sadarbību drošībā, kā arī Apvienotās Karalistes gatavošanos breksitam un aktuālos starptautiskos jautājumus.

Tāpat ministram Londonā paredzēta arī tikšanās ar diasporu, dalība Latvijas vēstniecības Londonā un Eiropas Reformu centra (Centre for European Reform) kopīgi rīkotā diskusijā ar Apvienotās Karalistes politiķiem, pētniekiem un žurnālistiem par starptautiskajām aktualitātēm, kā arī intervijas Apvienotās Karalistes medijiem – Sky News, Channel 5, BBC Radio 4's Today Programme, The Guardian.

Atzīmējams, ka sarunā ar tautiešiem ministrs pārrunās Latvijas diasporas politiku, tai skaitā nesen pieņemto Diasporas likumu un tā ieviešanu dzīvē, kā arī diasporai aktuālos jautājumus saistībā ar Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības.

Latvija un Apvienotā Karaliste ir uzticami sabiedrotie un partneri, ko vieno cieša sadarbība drošībā, ekonomikā un tirdzniecībā, kā arī kultūrā, izglītībā un citās jomās. Apvienotajā Karalistē atrodas arī lielākā Latvijas diasporas daļa – vairāk nekā 100 000 tautiešu.

Sarunas ar Gērnsiju par sociālo nodrošinājumu

Ārlietu ministrija ir saņēmusi apliecinājumu, ka Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotā Karaliste (AK) izsniegusi Gērnsijai pilnvarojumu noslēgt līgumu sociālās drošības jomā ar Latviju. Šis pilnvarojums bija galvenais nosacījums, lai Latvija un Gērnsija varētu sākt sarunas par šādu līgumu, kas ir nepieciešams sociālo tiesību, tostarp tiesību uz pensiju un citiem sociālās drošības pasākumiem, nodrošināšanai Gērnsijā strādājošajiem Latvijas valstspiederīgajiem. Atbildīgā institūcija Latvijā par līguma sarunu organizēšanu ir Labklājības ministrija. Līguma noslēgšana būs iespējama, pateicoties ilgstošam un mērķtiecīgam Ārlietu ministrijas un Latvijas vēstniecības Apvienotajā Karalistē darbam.

Gērnsija ir pašpārvaldoša teritorija AK Kroņa pakļautībā (Crown dependency) ar tiešu pakļautību Viņas Majestātei karalienei Elizabetei II. Gērnsijā ir ap 60 000 iedzīvotāju un latvieši, kuru skaits uz salas ir ap 1000, ir viena no lielākajām ārvalstnieku kopienām Gērnsijā.

ES diasporas lietu ministru neformāla sanāksme

2019. gada 17. un 18. martā Bukarestē, Rumānijā, norisināsies Eiropas Savienības (ES) diasporas lietu ministru neformālā sanāksme, kurā piedalīsies Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos Aivars Groza.

Sanāksmē ES Padomes prezidējošā valsts Rumānija iepazīstinās citas ES dalībvalstis ar savu labo praksi diasporas politikas jomā. Plānots, ka dalībvalstu pārstāvji dalīsies pieredzē, kā ir izveidotas ekonomiskās un kultūras saiknes ar diasporu, kā arī apmainīsies idejām, lai atbalstītu diasporas valodas un kultūras attīstību.

Tāpat paredzēta viedokļu apmaiņa par politiku diasporas integrācijai un tās diasporas daļas, kas vēlas atgriezties dzimtenē, atbalstīšanai.

Informācijai

ES diasporas lietu ministru sanāksme norisināsies pirmo reizi, un to Rumānijas prezidentūras ES Padomē laikā organizē Rumānijas Diasporas ministrija. Sanāksmē piedalīsies ES dalībvalstu pārstāvji, kurām ir aktuāli ar diasporu saistīti jautājumi.

LR Ārlietu ministrijaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com