Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Sietlas lasītāju pulciņš ceļā uz 20 gadu pastāvēšanu

Izlasītas vairāk nekā simts latviešu grāmatu

Laikraksts Latvietis Nr. 539, 2019. g. 12. martā
Inta Morusa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Lasītāji pārrunās.

Šogad Sietlas grāmatu grupiņa Vairas Pelēķes-Kristoferes (Christopher) vadībā uzsāka savu 18. darbības gadu. Kopš iesākuma izlasītas vairāk nekā simts latviešu grāmatu, sākot ar klasiskiem autoriem līdz mūsdienām un simtiem dzejoļu. Grupiņas dalībnieki, skaitā no 15 līdz 20, galvenokārt sievietes, bet arī vairāki kungi – satiekas pie Vairas apmēram sešas reizes gadā, lai pārrunātu trimdas un Latvijas autoru darbus. Vasaras un decembra sanāksmē parasti lasām dzeju. Pēc Vairas ierosinājuma katrā saietā dalībnieki ziedo naudu Baltijas studiju programmai Vašingtonas Universitātē, pēdējā laikā pārsvarā universitātes baltiešu bibliotēkai jaunu grāmatu iegādāšanai. Gadu gaitā universitāte no grāmatu grupas ir saņēmusi pāri par $30 000. Marta sanāksmē ziedojums iet Latvijas Okupācijas muzejam.

Galveno atbildību par programmu uzņemas Vaira, vispirms iepazīstinot klātesošos ar izvēlētā autora biogrāfiju, papildinot to ar interesantiem stāstiem un pikantām anekdotēm no rakstnieka dzīves, ko viņa ir atradusi Latvijas bibliotēkās un arhīvos, pat sazinoties ar autoru pašu vai autora radiem un bērniem. Katram dalībniekam ir iespēja izteikties par izlasīto grāmatu, un to viņi arī labprāt dara. Pēc pārrunām lasītāji izbauda azaidu no līdzpaņemtiem groziņiem un turpina sarunas par dažādiem tematiem. Garais galds, ap kuru dalībnieki pulcējas, ir vienmēr dekorēts attiecīgi grāmatas galvenajai tēmai. Izdomas Vairai nekad netūkst. Bieži viņa ir uzzinājusi autora mīļāko ēdienu un to sagatavo par pārsteigumu lasītajiem. Citreiz viņa izvēlās ēdienu, kas minēts grāmatā. Tā piemēram, esam nogaršojuši tādus neparastus ēdienus, kā ķūķi un grūdeni. Pagājušā Ziemassvētku saietā uz galda bija divi cūkas šņukuri ar pupiņām un zirņiem. Šņukurīts ar sinepēm bija tīri garšīgs! Janvāra saietā, kad pārrunājām Alberta Bela Cilvēki laivās, par laimi viņai nebija izdevies atrast iesālītas vārnas, kuras esot ēduši nabadzīgie kuršu zvejnieki.

Ir bijušas reizes, kad pēc tik daudziem gadiem pie stūres Vaira ir izteikusies, ka grāmatu grupiņu vajadzētu pārņemt citam, bet neviens no dalībniekiem to negrib uzņemties. Tas, ko Vaira mums ir devusi un turpina dot, nav atvietojams! Ceram, ka viņa mūs vadīs un iedvesmos vēl ilgus gadus.

Inta Moruss
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com