Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Novusa meistarsacīkstes notiek Melburnā

Novusam latviešu sabiedriskā dzīvē piekrišana nav mazinājusies

Laikraksts Latvietis Nr. 538, 2019. g. 5. martā
I.M. -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: Rihards Puisēns,  Callum Mežaks, Pēters Mežaks, Edgars Nemme , Andrejs Lazdiņš, Edvīns Jansons. FOTO Selga Pešudova.

2019. g. Austrālijas novusa meistarsacīkstes 16. un 17. februārī notika Melburnā, kurās piedalījās 29 spēlētāji: 24 vīri un 5 dāmas. Lielais dalībnieku skaits liek secināt, ka novusam latviešu sabiedriskā dzīvē piekrišana nav mazinājusies.

No Sidnejas ar autobusiņu bija atbraukuši 7 spēlētāji: Anita Misiņa, Lilija Vovere, Jānis Lindbergs, Jānis Brakovskis, Indulis Bumbieris, Pēteris Dancis un Ivars Dukāts. No Sidnejas mazākos autiņos tālo ceļu bija mērojuši Rihards Puisēns, Edgars Nemme, Imants Graudiņš un Helmuts Šulcs.

Šodienas dati rāda, ka no daudziem kādreiz reģistrētām latviešu sporta kopām novuss ir tā vienīgā sporta grupa, kas vēl nepārtraukti, aktīvi darbojās, rīkojot ik nedēļu regulārus treniņus un katru gadu 3 atklātus turnīrus lielākās pilsētās. Tam pamatā varētu būt novusa spēles īpašība pievilkt visādu gada gājumu spēlētājus no 5 gadiem līdz... te nu nevar novilkt svītru... mūža galam. Novusam arī piemīt šodien atzītās īpašības un nodarbības, kā uzturēt cilvēku pie labākas veselības un moža prāta, sevišķi pensijas gados nonākušos. Satiekoties sabiedriski reizi nedēļā uz 2 vai 3 stundu treniņiem, kur jāstāv kājās, nepārtraukti jālokas, jākustas un jādomā, kā katrā brīdī rīkoties, lai vinnētu spēli, ir atslēga veselīgākai dzīvei. Modernais novuss ir latviešu tautas izgudrojums un devums pasaules sportam; izmantosim to savā labā! Jauni spēlētāji ir vienmēr gaidīti. Ja esat ieinteresēti, Sidnejā sazinieties ar kopas vadītāju Rihardu Puisēnu, Adelaidē – ar kopas vadītāju Jāni Lindbergu un Melburnā ar Ivaru Mirovicu, vai ar kuru katru kopas biedru.

Sestdien, 16. februārī, vienspēlēs Austrālijas meistara titulu izcīnīja Edgars Nemme; otrā vietā palika Callum Mežaks un trešais pienāca – Edvīns Jansons.

Svētdien, 17. februārī, dubultspēlēs meistara godu izcīnīja pāris Pēters Mežaks un Callum Mežaks; otrie pienāca pāris – Edvins Jansons un Andrejs Lazdiņš; trešo vietu izcīnīja pāris Rihards Puisēns un Edgars Nemme.

Turnīrs nobeidzās, kā parasts, pie klāta mielasta galda ar vīna glāžu saskandināšanu. Pateicības tika izteiktas visiem, kas bija pielikuši roku turnīra rīkošanā. Pēc kopu pārstāvju īsām uzrunām un virkni latviešu dziesmu nodziedāšanas, draugi sirsnīgi paspieda viens otram roku, ar izteiktu apņēmību visiem atkal satikties šī gada jūnija sākumā atklātās Jaundienvidvelsas novusa meistarsacīkstēs Sidnejā.

I. M.
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com