Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Daudzkultūru festivāls Kanberā

„Lūk, tur ir tā Latvija!“

Laikraksts Latvietis Nr. 538, 2019. g. 5. martā
Skaidrīte Dariusa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: Kolins Beilzs (Colin Bales), Māra Eversone, Maruta Volša (Walsh) un Ilze Beilza (Bales). FOTO no Beilzu (Bales) ģimenes arhīva.

Kopš 1996. gada, ik gadīgi, februāra mēnesī, tiek rīkots Daudzkultūru festivāls.

No 15. līdz 17. februārim vienā no galvenajiem Kanberas iepirkšanās centriem – Civic vairākas ielas ir slēgtas satiksmei. Tajās ir novietnes, kurās liels vairums pasaules tautu par samaksu piedāvā savas tautas ēdienus un dzērienus; ir vairākas estrādes, kur visu dienu risinās tautu deju un dziesmu priekšnesumi.

Kanberas vietējā laikrakstā minētais apmeklētāju skaitu aptuveni 280 000; jāpiebilst, ka Kanberā ir ap 356 000 iedzīvotāju.

Jau piekto gadu šajā festivālā ir Latvijas novietne.To Eiropas Savienības paspārnē rīko Latvijas vēstniecība Austrālijā. Vita un Egons Eversoni Kanberā uzņēmās un trīs gadus pēc kārtas bija atbildīgi par šīs novietnes praktisko izkārtojumu un vadīšanu. Šo darbu un vadību no Eversoniem pārņēma Ilze un Kolins (Colin) Beilzi (Bales) un jau otro gadu ir atbildīgi par Latvijas novietni.

Kā jau iepriekšējās reizes, tā arī šoreiz, pie novietnes bija Latvijas karogs, un garāmgājēji skatīja tautas tērpus un greznās jostas, kā arī guva informāciju par Latviju.

Interesanta izdoma un uzmanības saistošs pasākums ir Eiropas Savienības pases. Tā ir grāmatiņa, ko festivāla apmeklētāji var iegādāties, un viņiem, iegriežoties katrā no šīm ES valstu novietnēm, grāmatiņā tiek ielikts zīmogs. Šīs grāmatiņas piedalās izlozē, un galvenais vinnests ir bagātīgs grozs ar ES tautu etniskām mantām.

Šī pasākuma galvenais panākums – kaut vai neliela, bet tomēr uzmanības pievēršana attiecīgai valstij. Uz Latvijas novietnes sienas bija pasaules karte, kurā bija speciāli iezīmēta Latvija.

Atkārtoti no garāmgājējiem varēja dzirdēt – „Lūk, tur ir tā Latvija!“

Skaidrīte Dariusa
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com